Askıda benzer davaları olan Ilıcan, tutuklu yargılanacak

banner37

Evinde 37 gram hintkeneviri, 4 kağıt üzerinde amfetamine türü uyuşturucu madde, hassas terazi ve metal öğütücü bulunan 38 yaşındaki Serhat Ilıcan, teminat duruşmasına çıkarıldı

Askıda benzer davaları olan  Ilıcan, tutuklu yargılanacak
banner8

Emine UYSAL ÇALUDA

banner134

   Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü tarafından evinde yapılan aramada 37 gram hintkeneviri, 4 kâğıt üzerinde amfetamine türü uyuşturucu madde, hassas terazi ve metal öğütücü bulunan 38 yaşındaki Serhat Ilıcan’ın “Kanunsuz uyuşturucu madde tasarrufu” suçlamasıyla tutuklanan zanlı Serhat Ilıcan, dün sabah teminat amaçlı Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

   Yargıç Temay Sağer’in huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına Savcı Behrat Mavioğlu, tanık olarak Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görev yapan polis memuru Mehmet Sevinç’i dinletti.

   Mahkemede yeminli şahadet veren Sevinç, 12.10.2020 tarihinde Narkotik ekibi tarafından alınan bilgide zanlı Serhat Ilıcan’ın tasarrufunda uyuşturucu madde olduğu bilgisinin alındığını ve Gönyeli’deki ikametgahında 37 gram ağırlığında hintkeneviri türü ile 1 adet tam, 3 adet ucu kesik amfetaminetürüuyuşturucu madde bulunarak emare alındığını mahkemeye aktardı.

   Sevinç, zanlı Ilıcan’ın gönüllü ifade verdiğini ve konu uyuşturucu maddeleri 5 Ekim 2020 tarihinde Güney Kıbrıs Rum Yönetimi’nde bağlantısı olan bir şahıs aracılığıyla, 675 Euro karşılığında 42 gram ağırlığında hintkeneviri türü uyuşturucu maddeyi temin ettiğini itiraf ettiğini kaydetti.

   Tahkikatın tamamlandığını ve zanlının askıda benzer üç davası olduğuna değinen Sevinç, tutuklu yargılanmasını talep etti.
   Yargıç Temay Sağer, zanlının 45 günü aşmamak üzere Merkezi Cezaevi’nde hükümsüz tutuklu kalmasına emir verdi.

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88