banner6

Av. Menteş Aziz'den gazeteciye cinsiyetçi söylem

banner37

Basın-Sen yayımladığı basın açıklamasıyla, Av. Menteş Aziz'in BRT muhabirine cinsiyetçi söylemler kullandığını belirtti ve söz konusu olayı kınadı. Açıklama şöyle:

Av. Menteş Aziz'den gazeteciye cinsiyetçi söylem
banner99

Bugün sabah saatlerinde İskele Belediyesi tarafından Boğaz Otel’e ait izinsiz yapıların yıkılması sonrasında otel sahibi Mehmet Erülkü mahkemeye sevkedilmiş ve basın çalışanları da görevleri gereği mahkemeyi takip etmek için duruşmaya gitmişlerdir.

BRT muhabiri Aydan Aslan arkadaşımız ise duruşma öncesinde Mehmet Erülkü’ye dava ile ilgili açıklama yapıp yapmayacaklarını sormuştur.

Ne yazık ki Erülkü'nün Avukat'ı Menteş Aziz, bu soruya normal bir yanıt vermek yerine basın çalışanı kadın arkadaşamıza hakaretvari cevap vermeyi tercih etmiştir. Basın çalışanı arkadaşımızın tepkisi üzerine ise bu kez daha da ileri giderek herkesin önünde ilgili arkadaşımıza cinsiyetçi söylemlerle küçük düşürmeye çalışmıştır. Söz konusu basın çalışanı arkadaşımız olayı polise aktararak şikayetçi olmuştur. Polis kurumu bu konunun üstüne ciddiyetle gitmelidir.

Aynı şekilde gerek Lefkoşa Barosu gerekse Barolar Birliği de avukatlık mesleğinin saygınlığına zarar veren bu kişiye karşı üzerine düşeni yapması gerektiğine inanıyoruz.

Mesleğinin kendisine verdiği gücü başkalarına hakaret etmek için kullanmayı marifet sayarak görevi başında olan bir basın mensubuna bu şekilde davranma cürretinde bulunan bu zihniyeti bir kez daha Basın- Sen olarak kınıyoruz.

Basın-Sen

Yönetim Kurulu (a)
Canan ONURER

Güncelleme Tarihi: 05 Eylül 2016, 17:29
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner110

banner104