banner6

Avukat itiraz etti: Duruşma ertelendi

banner37

Gazimağusa’daki Emtaş Kuyumculuk’taki çelik kasa içerisinden, aranan 4 suç ortağıyla birlikte 136 bin TL’lik altınları alıp götürdüğü iddia edilen Kıbrıslı Rum Pavlos Pavlikkas, cezaevi talebiyle mahkemeye çıkarıldı

Avukat itiraz etti: Duruşma ertelendi
banner150 banner151 banner143

Sedef BOŞNAK

Gazimağusa’daki Anıt Ticaret Merkezi’nde faaliyet gösteren Emtaş Kuyumculuk isimli işyerini açıp, dört kişiyle birlikte çelik kasa içerisinden toplam 136 bin TL değerindeki altınları alıp götürdüğü iddia edilen 69 yaşındaki Kıbrıslı Rum Pavlos Pavlikkas aleyhine yürütülen polis soruşturması bitti.

Polis, “bina açma”, “sirkat” ve “kasti hasar” suçlarından yazılı dava tebliğ ettiği Kıbrıslı Rum Pavlos Pavlikkas’ı, kaçma ihtimalini göz önünde bulundurarak, cezaevi talebiyle yargıç huzuruna çıkarttı.

Kıbrıslı Rum Pavlos Pavlikkas’ı savunan Avukat Öner Şerifoğlu talebe itiraz etti ve “Müvekkilim, kabul beyanında bulunmadı. Elinizde emare yok! Zanlı aleyhine dava yok! Dosya içeriğine göre zanlının kaçma ihtimali yok! Zanlıyı suça bağlayan hiçbir şey yok. Mahkemeden savunma hakkı istiyoruz” dedi.

Avukat Öner Şerifoğlu, müvekkiline kefil olabilecek Lefkoşa ve Güzelyurt’tan KKTC vatandaşı kişilerin bulunduğunu ancak hemen celp etme olanağı olmadığını belirtti ve bahse konu şahısları hazır edebilmek için mahkemeden fırsat istedikten sonra Pavlos’un bir gün daha polis nezaretinde tutuklu kalmasını talep etti.

Kaçabilir, cezaevine gönderin

Dünkü ek tutukluluk duruşmasında, İddia makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Yardımcısı Hasan Boşnak, meseleyle ilgili gelişmeleri aktarması için Gazimağusa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube Amirliği’nde görev yapan meselenin tahkikat memuru Raif Safa’yı tanık kürsüsüne çağırdı.

Tanık polis Raif Safa, zanlı ve aranan dört şahsın, 22 Ekim 2016 ile 24 Ekim 2016 tarihleri arasında, Gazimağusa’daki Ahmet Taş’ın çalıştırdığı Emtaş Kuyumculuk isimli işyerinin batı duvarına 45’e 45 santimlik delik açarak bina içerisine girdiklerini anımsattı.

Raif Safa, zanlı ve aranan şahısların, işyeri içerisindeki küçük oda içerisinde bulunan iki çelik kasayı kırıp hasara uğrattıktan sonra kasa içerisindeki toplam 136 bin TL değerindeki altınları alıp, ayni yerden çıkış yaptıklarını dile getirdi.

Zanlının gönüllü ifade vererek suçlarını kabul ettiğine dikkat çeken tanık polis, “Elimizde kamera kayıtları var. Usulüne uygun ve kendi tercihine göre ifadesi alınmıştır. Olay yerinde görülmüş, araçların bagajından aletleri taşıdığı da tespit edilmiştir” dedi.

Raif Safa, zanlı aleyhine yürüttüğü tahkikatını tamamladığını kaydettikten sonra, talebini mahkemeye aktardı.

Konu suçların ciddiyetine dikkat çeken Raif Safa, zanlının güneyde yaşadığına, ülkede hiçbir bağı bulunmadığına vurgu yaptıktan sonra kaçma ihtimali üzerinde durdu ve mahkemeden, zanlıyı, davalarında hazır olmasını sağlamak amacıyla 3 ay süresince cezaevine göndermesini talep etti.

Poliste tutuklu kalsın

Huzurundaki şahadeti ve beyanları değerlendiren Yargıç Hazal Hacımulla, zanlı avukatının savunmasını laikiyle yerine getirmesine imkan tanıdı ve zanlının bir gün süreyle polis nezaretinde tutuklu kalmasına izin ve emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 27 Aralık 2016, 09:36
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110