banner6

Avukatı ‘kan davası var’ dedi, mahkeme cezaevine gönderdi

banner37

Girne’de ele geçirilen tabanca ve mermileriyle ilgili tutuklanan zanlılardan A.Ö. ve E.A. teminatla serbest bırakılırken, H.A. farklı bir teminata bağlandı

Avukatı ‘kan davası var’ dedi, mahkeme cezaevine gönderdi
banner8

Girne’de tasarrufunda bir adet 9 mm çapında tabanca ve 35 adet canlı mermi bulunan H.A., isimli zanlı yargılanıncaya kadar cezaevine gönderilirken, H.A.’ya tabancayı temin etmekle suçlanan A.Ö. ve E.A., yargılanmak üzere teminata bağlanarak serbest bırakıldı.


Girne Kaza Mahkemesi’nde görüşülen dünkü teminat duruşmasında meseleyle ilgili olguları aktaran polis memuru Bülent Polat, 23.09.2021 tarihinde, Girne’de, üç zanlının kalmakta oldukları ikametgah içerisinde polis tarafından yapılan aramada; A.Ö.’nün yatak odasında bir adet 9 mm çapında tabanca ve 9 mm çapında toplam 35 adet canlı mermi bulunarak emare alındığını hatırlattı.


Tutuklanan zanlılardan H.A.’nın ifadesinde silahın kendisine ait olduğunu beyan ettiğini belirten Polat, zanlı E.A.’nın ise silahı H.A.’nın isteği üzerine taşıyıp eve götürdüğünü anlattığını aktardı.


H.A.’nın “Kanunsuz silah tasarrufu”, diğer iki zanlının ise “Kanunsuz patlayıcı madde olan silah taşıma” suçlarını işlediklerini ifade eden Polat, soruşturmasını tamamladığını belirterek zanlıların teminata bağlanmasını talep etti.

“Polisten koruma talep etti”

banner134


Polis memuru Bülent Polat’ın ardından söz hakkı alan zanlıların avukatı Mustafa Asena da, zanlı H.A.’nın kan davalı olduğunu, bu yüzden 12 yıl önce ülkemize geldiğini ve hemen polise gidip korunmayı talep ettiğini, ancak bu talebin yerine getirilmediğini söyledi.


Müvekkilinin bu yüzden silah aldığını öne süren Asena, “Onu ihbar edenler silahtan arındırmak istiyor. Ülkeden atılmasını sağlamaya çalışıyor ki Türkiye’de temizlesinler diye” şeklinde konuştu.


Huzurundaki şahadeti ve beyanı değerlendiren mahkeme, H.A.’yı 2 ay süreyle cezaevine gönderirken, diğer iki zanlının ise 400’er bin TL’lik şahsi kefalet senedi imzalamaları ve birer kefilin lehlerine 400’er bin TL’lik kefalet senedi imzalaması karşılığında tutuksuz yargılanmasına karar verdi. (KAMALI HABER)

Güncelleme Tarihi: 02 Ekim 2021, 14:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104