banner6

Ayaz'ın Güney Kıbrıs'a kaçtığı düşünülüyor

banner37

Zanlılardan Ramazan Başak’ın verdiği ifadede, üçüncü kişinin adının Yavuz Ayaz olduğunu söylediğini belirten polis, Ayaz’ın Gönyeli’deki evinin arandığını ancak kendisinin bulunamadığını açıkladı. Polis, Yavuz Ayaz’ı aramayı sürdürürken, zanlının Güney Kıbrıs’a kaçmış olabileceği ihtimali üzerinde de duruluyor.

Ayaz'ın Güney Kıbrıs'a kaçtığı düşünülüyor
banner150 banner150 banner151

Güren TİLKİ

Yedidalga’da 17 Mayıs tarihinde Muzaffer Haloğlu’nun evinin önünde kurşunlanması olayının failleri oldukları şüphesiyle tutuklanan Ramazan Başak ile Muvaffak Yönlüer’in tutukluluk süreleri dün 5 gün daha uzatıldı. Polis, aradan geçen süre içerisinde çok yönlü soruşturmanın sürdüğünü, ilk etapta ön adı Ahmet olarak belirlenen üçüncü şahsın gerçek isminin, zanlılardan Ramazan Başak’ın ifadesiyle Yavuz Ayaz olarak belirlendiğini ve bu şahsın da arandığını açıkladı.

Yavuz Ayaz’ı her yerde arayan polisin, zanlının Güney Kıbrıs’a kaçmış olabileceği ihtimali üzerinde de durduğu öğrenildi.

Muzaffer Haloğlu’nun çiftlik evinin önünde vurulması olayının zanlıları olarak tutuklanan Ramazan Başak ile Muvaffak Yönlüer, devam eden soruşturma nedeniyle dün sabah Güzelyurt Kaza Mahkemesi’nde nöbetçi yargıç Zehra Bilgeç’in huzuruna çıkarıldı.

Meselenin tahkikat subaylığını üstlenen Müfettiş Muavini Gökhan Uzun mahkemede şahadet vererek olguları aktardı.

Gökhan Uzun, zanlıların ‘Katle teşebbüs’, ‘Ağır yaralama’, ‘Kanunsuz ateşli silah taşıma ve tasarrufu’ ve ‘Kanunsuz patlayıcı madde taşıma ve tasarrufu’ suçlarından methaldar olduklarını belirtti.

Olaya karışan ve ön adı daha önce Ahmet olarak belirtilen zanlıyla ilgili, zanlı 1 Ramazan Başak’ın gönüllü bir ifade verdiğini söyleyen Gökhan Uzun, Başak’ın ifadesinde olaya karışan üçüncü şahsın gerçek isminin Yavuz Ayaz olduğunu belirttiğini dile getirdi.

Uzun, zanlıların tutuklu bulunduğu 3 günde, 12 kamera görüntüsü ile 18 ifadenin alındığını ve incelemelerin sürdüğünü belirterek, konuyla ilgili olarak halen alınacak ifadeler ile incelenecek kamera ve telefon kayıtları bulunduğunu belirtti.

Üçüncü zanlı olarak tespit edilen Yavuz Ayaz’ın Gönyeli’deki ikametgahında arama yaptıklarını da belirten Uzun, ancak zanlının henüz bulunamadığını söyledi.

Olayın yaşandığı güzergahta yapılan aramalarda ise olayla ilgisi olduğu düşünülen bir adet siyah, uzun kollu tişört bulunduğunu kaydeden Uzun, soruşturmanın salimen yürütülebilmesi için zanlıların 5’er gün daha tutuklu kalmasını talep etti.

Meselenin ciddiyetine bulgu yaparak polisin talebini yerinde bulan Yargıç Zehra Bilgeç, tahkikatın selameti açısından ve aranan bir zanlı daha bulunmasından dolayı zanlıların 5’er gün daha tutuklu kalmasına emir verdi.

 

 

Güncelleme Tarihi: 22 Mayıs 2017, 07:52
banner343
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110