“Ayırmak amaçlı elle temas ettim”

banner37

Boğazköy’de bir marketin park yerinde kızına laf attıkları için kendilerini uyaran babayı darp ettikleri suçlamasıyla aranan iki zanlıdan biri olan Seyhan Alev, önceki akşam ülkeyi terk etmek üzereyken yakalandı

banner87
“Ayırmak amaçlı elle temas ettim”
banner90
banner99

Meyil AVCAN

Girne’ye bağlı Boğazköy’de 12 Haziran’da, Emaş Market’e ait otopark içerisinde kızına laf attıkları için kendilerini uyaran adamı darp eden üç kişiden biri olan ve aranan Seyhan Alev, önceki akşam ülkeyi terk etmek üzereyken yakalandı.

Daha önce tutuklanan İlker Aslan’ın iki suç ortağından biri olarak aranan ve önceki akşam yakalanan Seyhan Alev tutukluluk için dün çıkarıldığı mahkemede söz alarak yaptığının suç olduğunu bildiğini ancak ayırmak amaçlı müştekinin babasına elle temasta bulunduğunu ve hiçbir kastı olmadığını öne sürdü.

Girne Kaza Mahkemesi’nde Yargıç Seran Bensen’in huzurunda görüşülen teminat duruşmasında, Boğaz Polis Karakolu’nda görevli tahkikat memuru Mustafa Güneş, tanık olarak dinlendi.

Ülkeden çıkış yapmak

isterken yakalandı

Yeminli şahadet veren polis memuru Güneş, zanlının “Darp” suçundan methaldar olduğunu belirterek, olayın olgularını mahkemeye aktardı.

Zanlının, 12 Haziran tarihinde Boğazköy’de aracının içerisinde ilerlerken, yürümekte olan müştekiye “Yavrum cennete mi düştük” sözlerini söyleyerek rahatsızlık verdiğini kaydeden Güneş, bu esnada aynı park yerinde araç içerisinde bekleyen müştekinin babasının, zanlıyı ikaz etmek için yanına gittiğini, zanlılar İlker Aslan ve aynı araçta yolcu olarak bulunan huzurdaki Seyhan Alev ile halen aranmakta olan diğer şahsın müştekinin babasını darp ettiklerini ifade etti.

Güneş, meseleyle ilgili olarak aynı gün olay yerine gidilerek kamera görüntüsünden tespitler yapıldığını ve görüntünün müştekilerin vermiş olduğu ifadelerini teyit ettiğini kaydederek, olaya tanık olan tarafsız bir tanığın da tespit edildiğini ve verdiği ifadesinin müştekileri doğrulayıcı yönde olduğunu belirtti.

Yapılan soruşturmada aranan şahıslardan biri olan zanlı Seyhan Alev’in, önceki akşam KKTC’den çıkış yapmak üzere Girne Limanı’nda tespit edilerek, derdest emrince tutuklandığını söyleyen polis, zanlı aleyhinde soruşturma başlatıldığını ifade etti.

Güneş, zanlının TC vatandaşı olup, ülkede turist konumunda olduğundan herhangi bir yerde yasal konumda çalışma hakkı olmadığı gibi, herhangi bir ikametgâh veya bağı bulunmadığını vurgulayarak, bu olaydan başka bir meselesi olmadığını ve sabıkasız olduğunu kaydetti.

Öte yandan, zanlının suçunu kabul ederek, vermiş olduğu yazılı ifadesinde, “Bunun suç olduğunu biliyordum. Ayırmak amaçlı elle temasım oldu. Ayırmak suretiyle temas ettim. Hiçbir kastım yoktu” yönünde beyanda bulunduğunu belirten polis, zanlının mahkemenin uygun göreceği bir teminata bağlanması talebinde bulundu.

Yargıç Seran Bensen, polisin verdiği şahadeti değerlendirerek, zanlının 1 ayı aşmayan süreyle hükümsüz tutuklu olarak Merkezi Cezaevi’ne gönderilmesine emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75