Aynı adamı iki kez soydular

banner37

Kaçırıp, döverek üzerindeki para ve değerli eşyalarını çaldıkları için kendilerini polise şikayet eden Ahmad Raad Sabah Alwanı’nın evini bastılar, bir kez daha döverek evindeki para ve eşyalarını çaldılar

Aynı adamı iki kez soydular
banner90
banner8

BU SEFER PARMAĞINI DA KIRDILAR… Polis, Ahmad Raed Ahmad Fadda, Noureddin Wael Shaher Almomanı ve Zeid Taer Jack Al Dababeneh’in, 6 Mayıs’ta markete gitmek için yürüyen Ahmad Raad Sabah Alwanı’yı, markete götüreceklerini söyleyerek arabalarına alıp kaçırdıklarını ve dövüp bıçakla tehdit edip 700 dolar parasını ve cep telefonunu çaldıklarını belirtti. Polis, Alwanı’nın 12 Mayıs’ta yaptığı şikayetiyle zanlıların kimliklerinin tespit edilmeye çalışıldığı sırada, zanlıların bu kez 18 Mayıs’ta Alwanı’nın evini bastıklarını ve döverek başparmağını kırdıklarını, paralarını, güneş gözlüklerini ve cep telefonunu çaldıklarını anlattı.

   Girne’de üç kişi, iki hafta içerisinde aynı kişiyi iki kez darp ederek soydukları suçlamasıyla tutuklandı.

   Polis, Ahmad Raed Ahmad Fadda, Noureddin Wael Shaher Almomanı ve Zeid Taer Jack Al Dababeneh isimli zanlıların, 6 Mayıs’ta Girne’de markete gitmek için yürüyen Ahmad Raad Sabah Alwanı’yı, markete götüreceklerini söyleyerek arabalarına alıp kaçırdıklarını ve dövüp bıçakla tehdit ederek 700 dolar parasını ve cep telefonunu çaldıklarını belirtti.

   Alwanı’nın 12 Mayıs’ta soygun olayını bildirerek polise şikayette bulunduğunu ve zanlıların kimliklerini tespit etmemek için soruşturma başlattıklarını belirten polis, zanlıların bu kez de, kendilerini polise şikayet ettiği gerekçesiyle zanlıların 18 Mayıs’ta Alwanı’nın evine baskın yaptıklarını ve müştekiyi yumrukla darp ederek sağ el baş parmağını kırdıklarını, ardından da 3 bin dolar ve bin TL nakit parasını, 550 dolar değerindeki 2 adet güneş gözlüğü ile 800 dolar değerindeki cep telefonunu çaldıklarını söyledi.

   Meselenin soruşturmasını üstlenen Girne Polis Müdürlüğü’nde görev yapan polis memuru Mustafa Özmüezzin, dün zanlıları tutukluluk talebiyle Girne Kaza Mahkemesi’ne çıkardı ve olguları aktardı.

   Özmüezzin, 6 Mayıs 2020 tarihinde saat 18.00 raddelerinde Girne’de zanlılar Ahmad Raed Ahmad Abu Fadda, Noureddin Wael Shaher Almomanı ve Zeid Taer Jack Al Dababneh’in, markete doğru yürümekte olan müşteki Ahmad Raad Sabah Alwanı’yı markete götürecekleri gerekçesiyle arabalarına alarak ilk etapta Girne’de tespit edilemeyen dağlık bir alana götürdüklerini, müştekiyi yumruklayarak bıçakla tehdit ettikten sonra cebindeki 700 dolar ve Huawei marka cep telefonunu sirkat ettiklerini söyledi.

   Özmüezzin, mesele ile ilgili olarak şikâyetin polise 12 Mayıs tarihinde yapıldığını ve zanlıların tespit edilmesi için kamera kayıtlarının incelenmeye başladığınımahkemeye aktardı.

   Özmüezzin, mesele ile ilgili olarak soruşturmanın sürdüğü dönemde18 Mayıs 2020 tarihinde saat 04.30 raddelerinde Girne’de aynı yerde sakin zanlılar Ahmad Raed Ahmad Abu Fadda ve Noureddin Wael Shaher Almomani’nin kendilerini polise şikayet ettiği gerekçesi ile önceden aralarında husumet bulunan müşteki Ahmad Raad Sabah Alwani’nin ikametgâhına giderek kapıyı açmasını sağladıktan sonra içeriye girerek, Alwani’nin vücudunun muhtelif yerlerine elleri ve ayakları ile vurup ciddi bir şekilde darp ederek, sağ el başparmağının kırılmasına sebep olduklarını söyledi.

   Akabinde zanlıların müştekinin ikametgâhın yatak odasındaki elbise dolabı içerisindeki ceketinin cebinde muhafaza ettiği 3 bin ABD doları, bin TL nakit para ile salonda muhafaza ettiği toplam değerleri 550 ABD doları değerindeki 2 adet güneş gözlüğü ve 1 adet 800 ABD doları değerindeki Iphone 6 plus marka cep telefonunu sirkat ettiklerini kaydeden Özmüezzin olayın polisin bilgisine gelmesi üzerine zanlıların tespit edilerek tutuklandıklarını ve zanlı Noureddin Wael Shaher Almomanı’nın ikametgâhında ilk etapta 6 Mayıs tarihinde müştekiden aldığı Huawei marka telefonun tespit edilerek emare alındığını söyledi.

   Özmüezzin, zanlılar Ahmad Raed Ahmad Abu Fadda, Noureddin Wael Shaher Almomanı ve Zeid Taer Jack Al Dababneh’in yapmış oldukları beyanların araştırılacağını ayrıca incelenmesi gereken kamera görüntüleri ve alınması gereken ifadeler olduğunu belirterek zanlıların ilk etapta 3 gün poliste tutuklu kalmasını talep etti.

   Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Kıdemli Yargıç Vedia Berkut Barkın zanlıların soruşturma maksatlı 3 gün poliste tutuklu kalmasına emir verdi. (KAMALI HABER)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75