banner6

Aynı sokakta, iki ayrı uyuşturucu operasyonu

banner37

Uyuşturucu suçlarının önüne geçebilmek için büyük çaba sarf eden narkotik polisi,  Gazimağusa’daki bir sokakta, iki farklı saatte düzenlediği operasyonda 2 kişiyi tutukladı

Aynı sokakta, iki ayrı uyuşturucu operasyonu
banner151 banner143

Sedef BOŞNAK

Narkotik polisi, Gazimağusa’daki, iki farklı saatte, Bahriyeli Sokak’ta düzenlediği operasyonda, iki genci uyuşturucu madde tasarrufu suçundan tutukladı ve mahkemeye çıkarttı.

Meseleyle ilgili Veysel Can Gülege ve Sami Yılmaz isimli gençlerin araçlarında arama yapan polis, toplam 1 gram 100 miligram ağırlığında hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inandığı maddeye el koydu ve zanlıları ayrı ayrı mahkemeye çıkararak aleyhlerine tahkikat amaçlı 3’er gün tutukluluk emri temin etti.

Dünkü tutukluluk duruşmasında, İddia Makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Serhan Bundak, meselenin tahkikat memurluğunu üstlenen PGM’ye bağlı Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görevli polis memurlarını şahadete çağırdı.

Mahkemede tanıklık eden Nurettin Enginer ile Mustafa Kavaz, meseleyle ilgili tespitlerini aktararak, zanlıların araçlarında yaptıkları aramada, uyuşturucu olduğuna inanılan maddeleri bulup emare aldıklarını belirtti.

Polisler, henüz yeniden iyi başlayan tahkikatlarını tamamlayabilmek ve emare zapt ettikleri maddeleri incelenmeleri için laboratuarlara gönderebilmek için zanlılar aleyhine 3 gün tutukluluk emri talep etti.

Huzurundaki şahadetleri değerlendiren Yargıç Gökan Asafoğulları, suçların açığa çıkarılmasının kamu menfaati yararına olduğunu belirterek, tahkikatın selameti için, tahkikata etki etme olasılığı olan zanlıların 3’er gün süreyle poliste tutuklu kalmasına izin ve emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 02 Aralık 2017, 10:15
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104