Ayrıldığı eşini defalarca darp etti

banner37

Mahkemenin ‘uzaklaştırma’ emri olmasına karşın, eski eşini telefonda taciz edip, hem bulunduğu meyhanede, hem de evinin önünde öldürmekle tehdit ettiği öne sürülen Eşref Erensu, teminatla serbest bırakıldı

banner87
Ayrıldığı eşini defalarca darp etti
banner99

Emine UYSAL ÇALUDA

Lefkoşa’da eski eşini telefonla taciz eden, ardındansa eski eşinin bulunduğu meyhaneye ve evinin önüne giderek şiddet tehdidinde bulunan zanlı Eşref Erensu, teminatla serbest bırakıldı.

Polis, aleyhinde, eski eşinden uzaklaştırılmayla ilgili mahkeme kararı da bulunan zanlının, 22 Ağustos ve 7 Eylül’de de darp ettiğini ve her iki şikayetin de geri çekildiğinden ileri işleme gidilemediğini belirtti.

Yargıç Cenkay İnan’ın huzurunda görüşülen duruşmada, Başsavcılık adına Savcı Ergin Atıcı, tanık olarak Polis Genel Müdürlüğü’ne bağlı Kadına Karşı Şiddete Müdahale Şubesi’nde görevli polis memuru Emre Tosun’u dinletti.

“Dışarıya çıkarsan seni vuracağım”

Mahkemede yeminli şahadet veren Tosun, zanlı Eşref Erensu’nun 1 Aralık günü saat 23.30 sıralarında Lefkoşa’da meydana gelen “Telefonla Taciz” ve “Şiddet Tehdidi” suçlarından methaldar olduğunu belirtti.

Polis memuru Emre Tosun, eski eşi C.A.’yı telefonla arayan zanlının, C.A.’yı gece dışarıya çıkmaması konusunda, “Yerse çık dışarıya. Hade bakayım çık. Hodri meydan. Dışarıya çıkarsan seni vuracağım” şeklinde tehdit ettiğini dile getirdi.

Tosun, müşteki C.A.’nın arkadaşlarıyla birlikte bulunduğu meyhaneye giden zanlının olay çıkardığını ve “Sana söylemedim mi? Seni masaya gömerim. Vurayım geberdeyim seni” diyerek, müştekiyi öldürmekle tehdit ettiğini belirtti.

Tosun, zanlı aleyhinde, mahkeme tarafından verilmiş eski eşinden uzaklaştırılma kararı bulunduğuna vurgu yaptı.

Tosun, zanlının, 22 Ağustos ve 7 Eylül’de de darp ettiğini ve her iki şikayetin de geri çekildiğinden ileri işleme gidilemediğini belirtti.

Tahkikatın tamamlandığını belirten Tosun, zanlının mahkemenin uygun göreceği teminata bağlanmasını talep etti.

Yargıç Cenkay İnan, zanlının yargılanıncaya değin yurtdışına çıkışını yasaklayarak, seyahat belgelerini polise teslim etmesi, 10 bin TL nakdi teminat yatırması, iki kefilin 100’er bin TL’lik şahsi kefalet senedi imzalaması ve haftada bir gün polise ispat-ı vücutta bulunması koşuluyla tutuksuz yargılanmasına emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 04 Aralık 2018, 08:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner96