Ayrıldığı kız arkadaşının evinin önüne çöp yığdı

banner37

Kız arkadaşının kendisinden ayrılmasını kabul etmeyen zanlı Uğur Yürüyen, “Genel rahatsızlık” suçlamasıyla tutuklandı

Ayrıldığı kız arkadaşının evinin önüne çöp yığdı
banner90
banner8

ZANLI: EVE KARŞI BİR EYLEMDİ… Lefkoşa'da sakin Uğur Yürüyen, kendisinden ayrılmasını kabul etmediği gerekçesi ile T. Ç.'nin Gönyeli’de bulunan ikametgahının yatak odası camına taş atmak ve giriş kapısı önüne çöp yığmak suretiyle rahatsızlık suçu işlediği gerekçesiyle tutuklandı. Mahkemede söz alan zanlı Uğur Yürüyen, “Kadına karşı bir şiddet değildi. Eve karşı bir eylemdi. Sembolik bir eylemdi. Tekrarlanmayacak. Özür dilerim” dedi.

Emine UYSAL ÇALUDA

   Lefkoşa’da ayrıldığı kız arkadaşının evinin camına taş atan ve kapısına çöp yığan zanlı Uğur Yürüyen, tutuklandı.

   Mahkemede söz alan zanlı Uğur Yürüyen, “Kadına karşı bir şiddet değildi. Eve karşı bir eylemdi. Sembolik bir eylemdi. Tekrarlanmayacak. Özür dilerim” dedi.

“Genel rahatsızlık” suçlamasıyla tutuklanan zanlı, dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

   Yargıç Temay Sağer’in huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına Savcı İbrahim Ruso, tanık olarak Kadına Karşı Şiddete Müdahale Şubesi’nde görev yapan polis memuru Murat Plevne’yi dinletti.

   Mahkemede yeminli şahadet veren Plevne, 16.11.2019 tarihinde saat 04.00 raddelerinde Lefkoşa'da sakin Uğur Yürüyen’in kendisinden ayrılmasını kabul etmediği gerekçesi ile T. Ç.'nin Gönyeli’de bulunan ikametgahının önüne gelerek ikametgahın yatak odası camına taş atmak ve ikametgahın giriş kapısı önüne çöp yığmak sureti ile rahatsızlık suçunu işlediğini kaydetti.

   Polis memuru Murat Plevne, zanlının suçüstü tutuklandığını ve tahkikatın tamamlandığını belirterek, öğrenci statüsündeki zanlının davalarında hazır bulunması için uygun bir teminata bağlanmasını talep etti.

   Yargıç Temay Sağer, zanlının yargılanıncaya değin yurt dışına çıkışını yasaklayarak, seyahat belgelerini polise teslim etmesi, bin TL nakdi teminat yatırması, haftada bir gün ispat-ı vücutta bulunması ve bir kefilin 50 bin TL’lik şahsi kefalet senedi imzalaması koşuluyla tutuksuz yargılanmasına emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75