banner6

Ayrılmak istediği erkek arkadaşına, ‘tecavüz iftirası atmaktan’ tutuklandı

banner37

Erkek arkadaşının kendisine tecavüz ettiği şikayetiyle polise başvuran N.B., daha sonra polise gidip ‘ondan kurtulmak için yalan söyledim’ itirafında bulundu

Ayrılmak istediği erkek arkadaşına,  ‘tecavüz iftirası atmaktan’ tutuklandı
banner99

Emine UYSAL ÇALUDA

“FESAT KARIŞTIRMA”  SUÇUNDAN YARGILANACAK… Ayrılmak istediği erkek arkadaşını 24 Aralık’ta ‘kendisine tecavüz ettiği’ suçlamasıyla polise şikayet eden ve tutuklanmasını sağlayan N.B., tecavüz soruşturması sürerken önceki gün polise gidip, “ondan kurtulmak için yalan söyledim” dedi. “Fesat karıştırma” suçlamasıyla tutuklanan N.B., ileride yargılanmak üzere dün mahkemeye çıkarılarak teminata bağlandı.

Erkek arkadaşının kendisine tecavüz ettiğine dair şikayette bulunan zanlı N.B.,  tecavüz tahkikatı sürerken polise gidip, ondan kurtulmak için iftira attığını itiraf etti ve tutuklandı.

“Fesat karıştırma” suçlamasıyla tutuklanan zanlı, dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Kıdemli Yargıç Cenkay İnan’ın huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına savcı Behrat Mavioğlu, tanık olarak Kadına Karşı Şiddete Müdahale Şubesi’nde görev yapan Müfettiş Muavini Songül Aki’yi dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Aki, zanlı N.B.’nin 28.12.2020 tarihinde Lefkoşa’da meydana gelen “Fesat karıştırma’” suçundan methaldar olduğunu kaydetti.

Müfettiş Muavini Songül Aki, zanlının 25.12.2020 tarihinde Lefkoşa Polis Müdürlüğü Kadına Karşı Şiddete Müdahale Şubesi’ne giderek, kendisini darp etmesine sinirlendiği gerekçesiyle gerçekte doğru olmadığını bildiği halde erkek arkadaşı V.A.’nın 24.12.2020 tarihinde kendisine cinsel tecavüzde bulunduğuna dair polise yalan bir ifade verdiğine vurgu yaptı.
Aki, zanlının, 28.12.2020 tarihinde Lefkoşa Polis Müdürlüğü Kadına Karşı Şiddete Müdahale Şubesi’ne giderek erkek arkadaşı V.A.’nın cezaevine girip çıktıktan sonra çok değiştiğini, ne yapacağı belli olmadığı için ondan kurtulmak maksadıyla kendisine tecavüz ettiği yalanını söylediğini belirtti.
TC ve KKTC vatandaşı olan zanlının bir çocuk annesi olduğunu ve zanlının tahkikata etki edebilecek bir durumu olmadığını belirten Aki, zanlının davalarında hazır bulunması için uygun bir teminata bağlanmasını talep etti.
Kıdemli Yargıç Cenkay İnan,
zanlının yargılanıncaya değin yurtdışına çıkışını yasaklayarak, bin TL nakdi teminat yatırması, KKTC’de muteber iki kefilin 100’er bin TL’lik şahsi kefalet senedi imzalaması, haftada bir gün polise ispat-ı vücutta bulunması koşulları ile tutuksuz yargılanmasına emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner104