banner6

Azeri suikastçıya yardım etmekten yargılanacak

banner37

Güney Kıbrıs’ta adam öldürmeye teşebbüsten tutuklanan Azeri uyruklu O.A.’ya yardım edip, susturuculu silah temin ettiği suçlamamasıyla İskele’de yakalanan T.A.’nın aleyhindeki soruşturma tamamlandı

Azeri suikastçıya yardım etmekten yargılanacak
banner99

Sedef BOŞNAK

Güney Kıbrıs’ta adam öldürmeye teşebbüsten tutuklanan Azeri uyruklu O.A.’ya yardım edip, Güney Kıbrıs’ta ağır bir suç işlemek için gizli ittifakta bulunduğu ve suikastta kullanılacak susturuculu silahı temin ettiği suçlamasıyla geçtiğimiz günlerde İskele’de tutuklanan T.A.’nın aleyhindeki soruşturma tamamlandı ve zanlı dün Gazimağusa Kaza Mahkemesi’ne çıkarılarak teminatla serbest bırakıldı.


Dünkü teminat duruşmasında, Gazimağusa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube Amirliği’nde görev yapan Halil Metin yeminli şahadet vererek olguları aktarıp, talebini dile getirdi.


Tanık polis Halil Metin, zanlının, Güney Kıbrıs’ta adam öldürmeye teşebbüsten tutuklanan Azeri uyruklu O.A.’nın tutuklanmasından sonra, Bilgi Değişim Ofisi aracılığıyla yapılan görüşme sonucu İskele’de tespit edip tutukladığını anımsattı.


Halil Metin, O.A.’nın, bir süre önce KKTC’de Lefkoşa’da bir otel odasında kaldığının tespiti üzerine, O.A.’nın, İskele’de ikamet eden zanlı ile ağustos ve eylül aylarında, Gazimağusa’da görüştüğünü ve zanlının para karşılığında, O.A.’ya susturucu tabanca temini konusunda temasta bulunduğunu tespit ettiğini kaydetti.


Suçunu itiraf eden zanlının, O.A. ile Güney Kıbrıs’ta ağır bir suç işlemek için gizli ittifakta bulunduğunu kaydeden tanık polis, mahkemeden zanlıyı uygun bir teminata bağlamasını istedi.


Huzurundaki şahadeti değerlendiren Kıdemli Yargıç Mine Gündüz Serden, zanlıyı, 8 bin TL nakdi teminata bağladı.


Mine Gündüz ayrıca, zanlı lehine KKTC vatandaşı 2’şer kefilin 75’şer bin TL’lik kefalet senedi imza etmesine emir verdi.

banner134

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner104