“Azmettirenle irtibatı var”

banner37

Gazimağusa’da hukukçuların bulunduğu Themis binasının kurşunlanmasıyla ilgili aranan Ramazan Cihan, “suçsuzum” diyerek polise teslim oldu. Polis, mahkemede konuştu

banner87
“Azmettirenle irtibatı var”
banner99

TURİST VİZESİ 4 GÜN SONRA BİTER… Olayın azmettiricisi Veysi Çelik ile bağlantısı olduğu tespit edilen ve turist vizesi 4 gün sonra dolacak olan Ramazan Cihan, dün mahkemeye çıkarıldı. Polis, çelişkili ifade veren Ramazan Cihan aleyhine mahkemeden tahkikat maksatlı 2 gün tutukluluk emri temin etti

Sedef BOŞNAK

   Gazimağusa’da, hukukçuların bulunduğu Themis binasının kurşunlanması olayıyla ilgili aranan 2 şahıstan biri olan Ramazan Cihan, “suçsuzum” diyerek polise teslim oldu.

   Olayın azmettiricisi Veysi Çelik ile bağlantısı olduğu tespit edilen ve turist vizesi 4 gün sonra dolacak olan Ramazan Cihan, dün mahkemeye çıkarıldı.

   Polis, çelişkili ifade veren Ramazan Cihan aleyhine mahkemeden tahkikat maksatlı 2 gün tutukluluk emri temin etti.

Kurşunlayanı, Mağusa’ya getirenlerden biri

   Dünkü tutukluluk duruşmasında meseleyle ilgili olguları aktarması için Gazimağusa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube Amirliği’nde görev yapan Müfettiş Muavini Halil Seven, yeminli şahadet verdi.

   Müfettiş Muavini Halil Seven, zanlının, “kanunsuz patlayıcı madde ve ateşli silah tasarrufu”, “meskun mahalde ateş açma” ve “kasti hasar” suçlarından methaldar olduğunu söyledi ve 1 Haziran 2019’da, Gazimağusa İlker Karter Caddesi üzerinde faaliyet gösteren Themis Center’in güney cephesindeki 22 numaralı boş ofisinin camına silahla 3 el ateş edilerek kasti hasara uğratıldığını anımsattı.

   Halil Seven, yürüttüğü geniş çaplı soruşturma sonucu Serhat Tokur ve İsmet Sezener’in yargılanıncaya değin cezaevine gönderildiğini, Metin Güler’in de devam eden tahkikata etki etme olasılığı olmadığından teminata bağlandığını anımsattı.

   Müfettiş muavini, aradığı 2 şahıstan biri olan Ramazan Cihan’ın arandığını duyup, Gazimağusa Polis Müdürlüğü’ne gelerek teslim olduğunu söyledi.

   Aleyhindeki suçlamaları reddeden Ramazan Cihan’ın gönüllü ifadesinde çelişkilerin olduğunu ifade eden tanık müfettiş muavini, zanlının, olayın azmettiricisi Veysi Çelik ile irtibatı olduğunu belirttikten sonra, tahkikatını salimen yürütebilmek için mahkemeden zanlı aleyhine süre istedi.

   Halil Seven ayrıca, olay tarihinden bu yana nerede kaldığı ve ne yaptığıyla ilgili makul izahatta bulunamayan zanlının, ülkedeki turist vizesinin 4 gün sonra dolacağını belirtti.

   Yargıç, suçun ciddiyetine ve vahametine vurgu yaptıktan sonra,  zanlının tahkikatın selameti açısından 2 gün süreyle poliste tutuklu kalmasına izin ve emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner108