banner6

Baba – kız birlikte yargılanacak

banner37

Birlikte çalıştıkları şirkete ait, 15 bin TL nakit parayı zimmetlerine geçirmekle suçlanan baba Sabri Tabakoğlu ve kızı Gamze Tabakoğlu, teminata bağlanarak serbest bırakıldı

Baba – kız birlikte yargılanacak
banner150

banner150

banner99

Ahmet VAMIK

Girne’de R.G.’ye ait donmuş gıda üretimi ve pazarlaması yapan şirketin, Güzelyurt bölgesi pazarlamacılığını ve tahsildarlığını yapan 58 yaşındaki Sabri Tabakoğlu ile aynı iş yerinde muhasebeci olarak çalışan kızı Gamze Tabakoğlu, şirket adına tahsil edilen 15 bin TL’yi zimmetlerine geçirmek suçundan ileride yargılanmak üzere dün teminata bağlanarak serbest bırakıldı.

Girne Kaza Mahkemesi Ceza Davaları Yargıcı Mesut Mesutoğlu’nun huzurunda görüşülen teminat duruşmasında Başsavcılık adına Savcı Mustafa Atakara, Girne Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görevli polis memuru Mustafa Özmüezzin’i tanık olarak dinletti.

Zanlıların “Müstahdem Tarafından Sirkat” suçlamasından methaldar olduklarını söyleyen Özmüezzin, zanlı Sabri Tabakoğlu’nun, tahsil ettiği 15 bin 132 TL nakit parayı, aynı iş yerinde muhasebeci olarak çalışan kızı 30 yaşındaki zanlı Gamze Tabakoğlu’na teslim ettiğini ifade etti.

Özmüezzin, zanlıların söz konusu parayı şirketin Girne merkez ofisine teslim etmeyerek anlaşıp zimmetlerine geçirdiklerini açıkladı.

Zanlıların 16 Ocak günü tespit edilerek tutuklandıklarını ve haklarında başlatılan tahkikatın tamamlandığını belirten Özmüezzin, zanlıların yargılanıncaya değin mahkemenin uygun göreceği bir teminata bağlanmalarını talep etti.

Yargıç Mesutoğlu, zanlıların yurt dışına çıkışının yasaklanıp, tüm kimlik ve seyahat belgelerine el

konulmasına, en yakın polis karakoluna haftada 2 kez ispat-ı vücut yapmalarına, KKTC vatandaşı birer kişinin lehlerinde 30’ar bin TL’lik kefalet senedi imzalaması, 50’şer bin TL’lik şahsi kefalet senedi imzalamaları ve 3’er bin TL’lik nakdi teminat yatırmaları karşılığında yargılanıncaya kadar serbest kalmalarına emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 20 Ocak 2018, 10:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner104