banner6

Baba-oğul kavgası cinayeti aydınlattı

banner37

Ercan-Gaziköy arasında 2019 tarihinde, battaniye içerisine sarılmış halde çürümüş cesedi bulunan Vietnamlı Dam Thi Hop’un cinayetiyle ilgili katil zanlısı olarak baba-oğul ve babaanneden oluşan 3 kişi tutuklandı

Baba-oğul kavgası cinayeti aydınlattı
banner99

Emine UYSAL ÇALUDA

2017 yılında kayıp olduğu bildirilen, bir buçuk yıl sonra Ercan Havalimanı’nın yakınında halı ve battaniyeye sarılı, 33 kez bıçaklanmış ve çürümüş halde cesedi bulunan Vietnamlı Dam Thi Hop’un cinayeti akıllara durgunluk verecek şekilde aydınlandı.

Lefkoşa’nın Küçük Kaymalı bölgesinde sakin S.S. ve oğlu S.S.’nin önceki gün evlerinin avlusunda kavga ettikleri sırada, oğlun babasına, “Sen ancak bir kadını öldürün. Seni ihbar edersem müebbet yersin”; babasının ise oğluna “Seni de öldürürüm” şeklinde bağırdığı anları kaydeden bölgede sakin bir kişinin videoyu polise vermesi, cinayeti aydınlattı.

Kavgayı kaydederek polise veren kişi, kavga anında baba S.S.’nin annesi S.S.’nin de evin avlusunda olduğunu polise bildirdi.

Kendilerine ulaştırılan kaydı inceleyen Lefkoşa Polis Müdürlüğü Adli Şube Amirliği, 45 yaşındaki baba S.S., 17 yaşındaki oğul S.S. ve 67 yaşındaki babaanne S.S.’nin aleyhine mahkemeden tutuklama emri çıkararak karakola celp etti. Yapılan sorgulama sırasında 17 yaşındaki S.S., her şeyi itiraf ederek, 2019 yılında Ercan Havaalanı yakınlarında ormanlık alan içerisinde cesedi bulunan Vietnamlı Dam Thi Hop’u, kendisinin ve babaannesinin de evde olduğu sırada babasının öldürdüğünü ve cesedi hep birlikte bulunduğu yere götürüp attıklarını itiraf etti. S.S.’nin polise verdiği ifadesinde “Babam öldürdü. Şoka girmiştim. Daha 13 yaşındaydım” diyerek, babasının aleyhinde bir ifade verdi.

Oğuldan sonra baba da itiraf etti

banner134

Adli Şube tarafından sorgulanan 45 yaşındaki zanlı S.S. de, Dam Thi Hop’la açık pazarda karşılaştıklarını, para karşılığında birlikte olmak için anlaşıp, eve gittiklerini ve öldürdüğünü itiraf etti.

“Taammüden adam öldürme” ve “Adam öldürme” suçlamalarıyla tutuklanan üç zanlı dün sabah tutukluluk talebiyle Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı ve aleyhlerine 2 gün tutukluluk emri alındı.

Yargıç Mine Ozankaya’nın huzurunda görüşülen tutukluluk duruşmasında, KKTC Başsavcılığı adına Savcı Senem Palabıyık, tanık olarak Lefkoşa Polis Müdürlüğü’nde Adli Şube’de görev yapan Müfettiş Hüseyin Göymen’i dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Göymen, 6 Ocak 2019 tarihinde Ercan-Gaziköy anayolu üzerinde ağaçlık alan içinde battaniye ve halıya sarılı bir ceset olduğunun bildirilmesi üzerine soruşturma başlatıldığını ve cesedin morga kaldırıldığını anımsattı.

Hüseyin Göymen, cesede 7 Ocak 2019 tarihinde Dr. İdris Deniz tarafından yapılan otopside vücudunun muhtelif yerlerinde 33 ayrı kesici delici alet yaralanması olduğunun belirlendiğini anımsatarak, cesedin 15.10.2017 tarihinde kayıp olduğu bildirilen Vietnam uyruklu Dam Thi Hop olduğunun tespit edildiğini belirtti.

“Cinayet itirafını biri kaydetti”

Müfettiş Hüseyin Göymen, 12 Ekim 2021 tarihinde alınan bir ihbarda zanlı S.S. ile oğlu S.S.’nin Küçük Kaymalı’daki ikametgahlarının avlusunda kavga ettikleri sırada oğlunun, babasına, “Sen ancak kadını öldürün. Seni ihbar edersem müebbet yersin” dediği; babasının ise oğluna “Seni de öldürürüm” şeklinde bağırdığı ve bu esnada babaanne zanlı S.S.’nin de yanlarında olduğuna vurgu yaptı.

Söz konusu tartışma anının bölgede sakin bir kişi tarafından kayda alındığına dikkat çeken Göymen, görüntü ve ses kaydının emare alındığını mahkemeye aktardı.

“Oğul, babasının aleyhine ifade verdi”

Hüseyin Göymen, 17 yaşındaki zanlı S.S.’nin sorgusu esnasında ifade verip, babası olan zanlı S.S.’nin Dam Thi Hop’u öldürdüğüne ve cesedi babaannesi ile üçü birlikte, bulunduğu yere attıklarına dair itiraf içerikli ifade verdiğine vurgu yaptı.

Göymen, diğer iki zanlının da ifade verdiğini ve ifadelerin teyit ile tekzibinin yapılması gerektiğine işaret etti.

Soruşturmanın ciddiyetine değinen Göymen, alınması gereken ifadeler, soruşturulacak şahıslar olduğunu belirtip, zanlıların iki gün tutuklu kalmasını talep etti.

Zanlıların avukatı Arzu İzveren, müvekkillerinin darp ve tehditle ifadelerinin alındığını ileri sürdü, Hüseyin Göymen, iddiaları reddetti.

45 yaşındaki zanlı S.S., “Polisler beni dövdü” derken, annesi S.S. de “Ben hastayım ayaklarım kangren. Tutuklu kalamam” beyanında bulundu.

Yargıç Mine Ozankaya, meselenin ciddiyetine vurgu yapıp, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlıların iki gün tutuklu kalmasına emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104