banner6

Bacanağını bıçakladı, 18 ay hapis cezası aldı

banner37

Ailevi nedenlerden tartıştığı bacanağı Şükrü Oktay’ı koltuk altından bıçakla yaralayan Halil Şeker’in cezası belli oldu

Bacanağını bıçakladı,  18 ay hapis cezası aldı
banner151

Emine UYSAL ÇALUDA

   Lefkoşa’da üç yıl önce, ailevi nedenlerden ötürü tartıştığı bacanağı Şükrü Oktay’ı ağız uzunluğu 13.5 santim, toplam uzunluğu 27 cm olan bıçakla, sol koltuk altından iki santim boyutlarında yaralayan Halil Şeker, 18 ay hapis cezası aldı.  

   Lefkoşa Ceza Mahkemesi’nde Yargıç Temay Sağer’in huzurunda görüşülen davada Savcı Volkan Kayabaş ve sanığın avukatı Levent Kızılduman hazır bulundu.

   “Ağır yaralama”, “Vahim zarar” ve “Yaralama” suçlarından itham edilen sanık Şeker, tüm suçlamaları kabul etti.

   Davanın kararını açıklayan Yargıç Temay Sağer, sanığı kendi ikrarı, sunulan olgu ve emareler ışığında suçlu bulup mahkum ettiğini kaydetti.

   Sağer, sanığın işlediği “Ağır yaralama” suçunun ömür boyu, “Vahim zarar” suçunun 7 yıla ve “Yaralama” suçunun 3 yıla kadar hapis cezası öngören, çok ciddi ve vahim suçlardan olduğuna vurgu yaptı.

   Sağer, Mahkemelerin Yıllık Faaliyet Raporlarına göre, sanığın işlediği ağır yaralama suçunun en yaygın suçlar arasında olduğuna işaret etti.  

   Herkesin barış, huzur, güven ve vücut bütünlüğü hakkı olduğuna vurgu yapan Sağer, bu hakların KKTC Anayasası ile korunduğuna dikkat çekti.

   Sağer, bu tür suçların toplumun huzurunu bozduğuna işaret edip, bu tür suçları işleyen ve işleme eğiliminde olan kişilere karşı caydırıcı ve ibret verici cezalar verilmesi gerektiğine vurgu yaptı. 

   Sanığın lehine ve aleyhine olan tüm hususlara değinen Sağer, sanığa 18 ay hapis cezası verdiğini açıkladı.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner110

banner104