Bağlantısı olan bir kişi daha aranıyor

banner37

Narkotik ekiplerinin gerçekleştirdiği operasyonda, evinde çeşitli türlerde uyuşturucu madde ve yüklü miktarda nakit para bulunan bir kişi tutuklandı

Bağlantısı olan bir kişi daha aranıyor
banner90
banner8

Serap ŞAHİN

Başkent Lefkoşa’da narkotik ekiplerinin alınan ihbar üzerine gerçekleştirdiği operasyonda evinde çeşitli türlerde uyuşturucu madde ve yüklü miktarda nakit para bulunan zanlı Abdelaziz Yahia Saad Mohammed Ali tutuklandı ve aleyhine 3 gün tutukluluk temin edildi.

Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde Kıdemli Yargıç Hale Dağlı’nın huzurunda görüşülen dünkü tutukluluk duruşmasında, İddia Makamı adına Savcı Behrat Mavioğlu, Polis Genel Müdürlüğü Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Birimi’nde görev alan polis memuru Fadıl Metin’i dinletti.

Mahkemede mesele ile ilgili olarak yeminli şahadet veren polis memuru Fadıl Metin olayla ilgili olguları mahkemeye aktardı.

Metin, zanlı Abdelaziz Yahia Saad Mohammed Ali’nin 7 Aralık tarihinde saat 11.00 sıralarında, Lefkoşa’da Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü ekipleri tarafından kalmakta olduğu ikametgâhında arama yapıldığını kaydetti.

Yapılan aramada, yaklaşık 30 gram ağırlığında sentetik cannabinoid, yaklaşık 10 gram ağırlığında kokain, yaklaşık 15 gram ağırlığında hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde ve üzerinde uyuşturucu madde kalıntısı olduğuna inanılan hassas tartı cihazı bulunarak emare alındığını belirten Metin, ayrıca zanlı Ali’nin tasarrufunda uyuşturucu madde satışından elde edildiği düşünülen 13 bin TL, 4 bin 130 Euro, 250 Dolar ve 310 Sterlin nakit paranın bulunarak emare alındığını söyledi.

Mesele ile ilgili olarak başlatılan soruşturmanın henüz tamamlanmadığına işaret eden Fadıl Metin, emare alınan maddelerin analize gönderileceğini ve mesele ile ilgili bağlantılı bir şahsın arandığını belirterek zanlının ilk etapta 3 gün poliste tutuklu olarak kalmasını talep etti.

Mahkemeden söz hakkı alan zanlı Abdelaziz Yahia Saad Mohammed Ali, üzerinde bulunan paraların uyuşturucu ile alakası olmadığını, iş yerine ait olduğunu ve okul harcı parası olduğunu söyledi.

Kıdemli Yargıç Hale Dağlı, zanlının soruşturma maksatlı 3 gün poliste tutuklu olarak kalmasına emir verdi.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner75