banner6

Bahçe kapısını çaldı, teminatla serbest kaldı

banner37

45 yaşındaki A.S., bir işyerinin ambarındaki demir kapıyı çalarken suçüstü yakalandı 

Bahçe kapısını çaldı, teminatla serbest kaldı
banner8

Emine Uysal ÇALUDA

Gönyeli’de sakin A.S., bir işyerinin ambarına girerek, 250 TL değerindeki demir kapıyı sirkat ettiği gerekçesiyle tutuklandı.

“Sirkat” suçlamasıyla tutuklanan A.S. (E-45) isimli zanlı dün sabah mahkemeye çıkarıldı ve ileride yargılanmak üzere teminata bağlanarak serbest bırakıldı.

Lefkoşa Kaza Mahkemesi Ceza Davaları Yargıcı Mine Ozankaya’nın huzurunda görüşülen dünkü teminat duruşmasında, KKTC Başsavcılığı adına savcı Fatma Damdelen, tanık olarak Demirhan Polis Karakolu’nda görev yapan polis memuru Ali Aydoğanlı’yı dinletti.  

Mahkemede yeminli şahadet veren Aydoğanlı, 10.10.2021 tarihinde, saat 22.00 raddelerinde, Haspolat’ta Mehmet Emin Eminsel’e ait yarım inşaat halinde bulunan benzin istasyonunun arka kısmında bulunan ambarın açık vaziyette olan ve batıya bakan kapısından içeriye giren Gönyeli’de sakin A.S.’nin ambar içerisinde muhafaza edilen demir kapıyı sirkat ettiğini kaydetti.

banner134

Polis memuru Ali Aydoğanlı, zanlının suçüstü gereği tutuklandığını ve meseleyle ilgili tahkikatın tamamlandığını belirterek, zanlının davaları sonuçlanıncaya değin uygun bir teminata bağlanmasını talep etti.

Yargıç Mine Ozankaya, zanlının yargılanıncaya değin yurtdışına çıkışını yasaklayarak, üç bin TL nakdi teminat yatırması, KKTC’de muteber bir kefilin 75 bin TL değerinde kefalet senedi imzalaması koşulu ile tutuksuz yargılanmasına emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104