Baktı diye, yumruk atıp burnunu kırdılar

banner37

Lefkoşa’da bir market önünde taksi aracının şoför koltuğunda oturan Mehmet Başçoban’ı darp eden zanlılar Seyit Dereboyular, Ömer Yıldırım ve Emrah Ömer Dölen tutuklandı

Baktı diye, yumruk  atıp burnunu kırdılar
banner99

TRAFİK KAZASI DA GEÇİRDİ…Polisin mahkemeye verdiği bilgiye göre, yediği yumruk darbeleriyle burun kemiği kırılan Mehmet Başçoban, bu olayın ardından bir de trafik kazası geçirdi. Polis, kazanın darp olayıyla bağlantısını da araştırıyor.

Ahmet UÇAR

   Lefkoşa’da önceki gece bir market önünde bekleyen taksi şoförü, kendilerine baktığı gerekçesiyle üç kişi tarafından darp edildi.

   Mehmet Başçoban, arabanın içerisinde oturduğu sırada Seyit Dereboyular, Ömer Yıldırım ve Emrah Ömer Dölen tarafından yüzüne yumruk atılarak darp edildi, burun kemiği kırıldı.

   Şoförün olay sonrası trafik kazası da geçirdiği belirtildi. Polis kaza ile darp olayının bağlantısı olup olmadığını araştırıyor.

banner134
   Gözaltına alınan üç zanlı dün mahkemeye çıkarılarak haklarında 3 günlük tutukluluk emri alındı.

   Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde, Yargıç Temay Sağer’in huzurunda görüşülen dünkü tutukluluk duruşmasında Lefkoşa Polis Müdürlüğüne bağlı Adli Şubede görev yapan Polis Memuru Ferhat Kahveci, yeminli şahadet vererek olguları aktardı.

   Kahveci, zanlılar Seyit Dereboyular, Ömer Yıldırım ve Emrah Ömer Dölen’in “Vahim Zarar ve Ciddi Darp” suçlarından methaldar olduğunu belirtti.

   Kahveci, zanlıların 27 Eylül 2020 tarihinde ve saat 01.40 sıralarında Lefkoşa’da Yenişehir bölgesinde Atatürk Caddesi üzerinde faaliyet gösteren Deli Dolu Market önünde, TGF 088 plakalı aracın sürücüsü Mehmet Başçoban’ı aracının şoför koltuğunda oturduğu sırada kendilerine baktığı gerekçesiyle ciddi şekilde darp ettiklerini dile getirdi. Polis, zanlıların, yüzüne yumruk atarak burun kemiğinin kırılmasına neden olup Mehmet Başçoban’ı vahim ve bedensel zarara uğrattığını kaydetti.

   Başçoban’ın Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nin acil servisinde müşahede altına alındığını ve hayati tehlikesinin bulunmadığını ifade eden Kahveci, zanlıların görgü tanıklarının ifadeleri sonucu tutuklandığını anlattı.

   Kahveci, soruşturmanın henüz yeni başladığını, incelenecek kamera görüntülerini bulunduğunu, zanlıların henüz ifade vermediğini dile getirerek, aynı zamanda müştekinin söz konusu olayın ardından trafik kazası geçirdiğini ve kazanın bu olayla bir bağlantısının olup olmadığının araştırılacağını belirtti.

   Zanlıların serbest kalmaları halinde soruşturmaya etki edebileceklerine işaret eden Kahveci, tahkikatın salimen yürütülebilmesi adına zanlıların 3 gün süreyle tutuklu kalmasını talep etti.

   Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç Temay Sağer, zanlıların 3 gün süreyle tutuklu kalmasına emir verdi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ipek surucu
Ipek surucu - 3 hafta Önce

Umarim heroes hak ettigi layigini blur...

SIRADAKİ HABER

banner75