Balistik inceleme sonuçları bekleniyor

banner37

Evinde 7.65 çapında tabanca, 148 adedi 9 milimetre, 13 adedi ise 7,65 çapında toplam 161 adet canlı mermi bulunan Yiğitler köyünde sakin Mehmet Göktepe’nin tutukluluk süresi uzatıldı

Balistik inceleme sonuçları bekleniyor
banner99

Emine UYSAL ÇALUDA

   Evinde mahkeme emriyle yapılan aramada 7.65 çapında tabanca, 148 adedi 9 milimetre çapında, 13 adedi ise 7,65 çapında olan toplam 161 adet canlı mermi bulunan Yiğitler köyünde sakin Mehmet Göktepe’nin tutukluluk süresi uzatıldı.

   Polis, tabanca ile ilgili balistik inceleme sonuçlarının beklendiğini ve suçla bağlantılı bir kişinin daha tutuklanabileceğini mahkemeye aktardı.

   Göktepe, tabancayı astsubay olarak görev yaptığı dönemde helikopterle Ankara’ya gittiğinde bir arkadaşının hediye ettiğini ve anı olarak sakladığını beyan etmişti.

   “Kanunsuz ateşli silah ve patlayıcı madde ithal, tasarruf” suçlamasıyla tutuklanan zanlı dün sabah ek tutukluluk talebiyle Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

   Yargıç Temay Sağer’in huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına Savcı Behrat Mavioğlu, tanık olarak Demirhan Polis Karakolu’nda görevli polis memuru Ömer Can’ı dinletti.

   Mahkemede yeminli şahadet veren Can, zanlı Mehmet Göktepe’nin Yiğitler köyündeki evinde mahkeme emriyle yapılan aramada, yatak odasındaki elbise dolabında 7.65 milimetre çapında tabanca, 148 adet 9 milimetre çapında, 13 adet ise 7,65 çapında canlı mermi bulunduğuna vurgu yaptı.

   Polis memuru Ömer Can, zanlının aynı gün mahkeme emriyle tutuklandığını ve gönüllü ifade verdiğini belirtti.

   Can, soruşturmanın devam ettiğini, tabancaya balistik inceleme yapılması gerektiğini, zanlının ifadesinin teyit ve tekzip edilmesi gerektiğine ayrıca bir kişinin daha tutuklanabileceğine vurgu yapıp, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için 8 gün poliste tutuklu kalmasını talep etti.

   Yargıç Temay Sağer, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlının 8 gün poliste tutuklu kalmasına emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75