Balistik inceleme sürüyor

banner37

Lefkoşa Polis Müdürlüğü ekiplerinin Gönyeli’de gerçekleştirdiği operasyonda evinde şarjörleriyle birlikte iki tabanca ve biri G3 mermisi olmak üzere toplam 368 adet mermi bulunan K.D. ve arkadaşının tutukluluk süresi uzatıldı

banner87
Balistik inceleme sürüyor
banner90
banner99

Emine UYSAL ÇALUDA

Lefkoşa Polis Müdürlüğü Adli Şube Amirliği ekiplerinin geçtiğimiz gün aldıkları bir ihbar üzerine Gönyeli’de evinde yapılan baskında, şarjörleriyle birlikte 2 adet tabanca ve biri G3 mermisi olmak üzere toplam 368 adet mermi ele geçirilen K.D ve arkadaşı O.D’nin tutukluluk süresi üç gün daha uzatıldı.

“Kanunsuz Ateşli Silah ve Patlayıcı Madde Tasarrufu” suçlamalarıyla tutuklanan iki zanlı, dün mahkemeye çıkarıldı.

Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde Yargıç Gülay Süleymanoğlu’nun huzurunda görüşülen dünkü ek tutukluluk duruşmasında, İddia Makamı adına Kezban İnce, Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görev alan polis memuru Serkan Sakallı’yı dinletti.

   Mahkemede yeminli şahadet veren Sakallı, zanlılar K.D. ve O.D.’nin “Kanunsuz Ateşli Silah ve Patlayıcı Madde Tasarrufu” suçlarından methaldar olduklarını söyledi.

“İhbar üzerine baskın yapıldı”

   Polis memuru Serkan Sakallı, 13 Kasım’da 16.50-19.30 saatleri arasında Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube ekipleri Gönyeli’de sakin K.D.’nin ikametgahında kanunsuz ateşli silah ve patlayıcı madde olduğu bilgisinin alınması üzerine Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’nin oluşturduğu bir ekip ile Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nden temin edilen arama emri ile zanlının huzurunda bir arama gerçekleştirildiğini yineledi.

Yastığının altında tabanca bulundu”

   Polis memuru Serkan Sakallı, zanlının ikametgahında yapılan arama neticesinde yatak odasında yastığının altına gizlenmiş vaziyette bir adet Fransa yapım MAB marka 7.65 mm çapında tabanca ve şarjörü içerisinde 4 adet 7.65 mm çapında canlı mermi bulunduğuna vurgu yaptı.

Sakallı, yatak odası içerisinde 1 adet canlı G3 mermisi, 19 adet 7.65 mm çapında canlı mermi, 73 adet 9 mm çapında canlı tabanca mermisi, 59 adet 14 mm çapında canlı mermi, bir adet 9 mm tabanca şarjörü ve ikametgahın avlu kısmında 14 adet 9 mm çapında canlı mermi, 13 adet 7.65 mm çapında tabanca mermi kovanı, 186 adet de 9 mm çapında tabanca mermi kovanı bulunup emare olarak zapt edildiğine dikkat çekti.

Arkadaşı tabancanın birini saklarken yakalandı

   Polis memuru Sakallı, zanlının evinde arama yapıldığı esnada iş arkadaşı olan O.D.’nin, K.D.’nin babasına ait ruhsatlı 9 milimetre çapında Almanya yapımı Sig Sauer marka tabanca şarjörünü kanunsuz olarak tasarrufuna geçirip, arama neticesinde arkadaşını koruyup kanunsuz herhangi bir şey bulunmasını engellemek amacı ile koşarak kaçmaya başladığı esnada Adli Şube ekibi tarafından takip edilerek, tabanca ve şarjörünü saklamaya çalıştığı Sehit Osman Benli Sokak içerisindeki toprak arazi içerisinde tespit edilerek suçüstü hali gereği tutuklandığını mahkemeye aktardı. 

   Tahkikatın çok yönlü devam ettiğine ve tabancalar ile mermilerin balistik incelemeye gönderildiğini belirten Sakallı, zanlıların üç gün tutuklu kalmasını talep etti. 

   Yargıç Gülay Süleymanoğlu, suçun ciddiyetine vurgu yapıp, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlıların üç gün tutuklu kalmasına emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75