Balkonu hintkeneviri bahçesi yaptılar

banner37

Balkondaki saksılarda 16 adet hintkeneviri bitkisi yetiştiren ve evlerinde de 2 gram hintkeneviri bulunan Sabriye-Mehmet Cihan Erarpat çiftinin aleyhine 3 gün tutukluluk emri alındı

Balkonu hintkeneviri bahçesi yaptılar
banner90

Meyil AVCAN

Yapılan bir ihbarı değerlendiren Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Şubesi ekipleri, Sabriye-Mehmet Cihan Erarpat çiftinin evlerinin balkonunda oluşturdukları hintkeneviri bitkisi bahçesini ortaya çıkardı. Zanlıların evinde de 2 gram hintkeneviri bulan polis, Erartpat çiftini dün mahkemeye çıkararak aleyhlerine 3 günlük tutukluluk emri temin etti.


Girne Kaza Mahkemesi Ceza Davaları Yargıcı Meltem Dündar’ın huzurunda görüşülen tutukluluk duruşmasında Başsavcılık adına Savcı Doğa Tokay, Girne Polis Müdürlüğü Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Şubesi’nde görevli polis memuru Ahmet Bayram’ı tanık olarak dinletti.


Polis memuru Ahmet Bayram, yeminli şahadet vererek, olayın detaylarını mahkemeye aktardı.


banner9
Alınan bir ihbar doğrultusunda, önceki gün 15.45 ile 16.30 saatleri arasında mahkeme emriyle zanlılar Sabriye Erarpat ile Mehmet Cihan Erarpat’ın huzurunda evlerinde arama yapıldığını belirten Bayram, ikametgâhın balkon kısmında yeşil ve kahverengi renk 1 tanesi iç içe geçirilmiş toplam 16 adet olan saksılar içerisinde ekili vaziyette, boyları yaklaşık 10 cm ile 60 cm arasında değişen toplam 16 kök hintkeneviri olduğuna inanılan bitkiler bulunduğunu kaydetti.


Bayram, zanlıların yatak odasında kapıya asılı poşet içerisinde yaklaşık 2 gram ağırlığında hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan maddenin de bulunarak emare alındığını söyleyerek, zanlıların olayla ilgili gönüllü ifade verdiklerini belirtti.


Alınan ifadelerin teyit ve tekzibinin yapılması gerektirdiğini ifade eden polis, zanlıların ilk etapta 3 gün poliste tutuklu kalmalarını talep etti.


Talebi yerinde bulan mahkeme, istenen tutukluluk süresine onay verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner96

banner108