“Bana daha fazlasını kabul ettirmeye çalışıyorlar”

banner37

Reşat Pilli’ye ait araçtan 3 ay boyunca çok sayıda eşya çalmaktan tutuklanan Umut Yalçın, ek tutukluluk talebiyle çıkarıldığı mahkemede çaldığı her şeyi polise verdiğini iddia etti

“Bana daha fazlasını kabul ettirmeye çalışıyorlar”
banner90
banner8

Emine UYSAL ÇALUDA

   Lefkoşa’da üç ay boyunca Reşat Pilli’ye ait araçtan çok sayıda eşya çalmaktan tutuklanan ve tasarrufunda da çalınan eşyaların bir kısmı bulunan Umut Yalçın, ek tutukluluk talebiyle çıkarıldığı mahkemede tutukluluk süresinin uzatılmasına itiraz etti.

   “Çaldığım her şeyi polise teslim ettim, bana daha fazlasını kabul ettirmeye çalışıyorlar” diyen Umut Yalçın’ın tutukluluk süresi, devam eden soruşturma nedeniyle 7 gün daha uzatıldı.

   Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde Yargıç Hazal Hacımulla’nın huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına Savcı Gözdem Çeliker Sarp, tanık olarak Lefkoşa Polis Müdürlüğü’nde Adli Şube’de görev yapan polis memuru Hüseyin Oran’ı dinletti.

   Mahkemede yeminli şahadet veren Oran, 2020 yılı Ocak, Şubat ve Mart ayları içerisinde, Lefkoşa’da, zanlı Umut Yalçın’ın bir ikametgâhın oto parkı içerisinde bulunan Reşat Pilli’ye ait ML 672 plakalı araç içerisinden, 2 adet markası meçhul Powerbank’ı, 4 adet 70 cl cam şişe içerisinde zeytinyağını, 1 adet siyah renk markası meçhul çakıyı, 2 adet markası meçhul puro çakmağını, bir çift siyah renk Nike marka bot model ayakkabıyı, bir çift siyah renk Nike Air marka ayakkabıyı, Guess marka siyah renk ayakkabıyı, ML 672 plakalı aracının yedek anahtarını ve 1 adet Burberry marka siyah renk kol saatini sirkat ettiğinin tespit edildiğini kaydetti.

   Polis memuru Hüseyin Oran, mesele ile ilgili olarak kamera görüntülerinden söz konusu eşyaları Umut Yalçın’ın sirkat ettiğinin tespit edildiğine vurgu yaptı.

   Oran, zanlı Umut Yalçın’ın 04.05.2020 tarihinde mesele ile ilgili olarak Lefkoşa’da tespit edildiğini ve Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nden temin edilen derdest emri gereği tutuklandığını kaydetti.

   Oran, aynı gün zanlı Umut Yalçın’ın ML 672 plakalı aracın yedek anahtarını, Nike Bot marka ayakkabıyı, Guess marka siyah renk ayakkabıyı ve Burberry marka siyah renk kol saatinin yerini gösterdiğini ve bahse konu eşyaların emare olarak zapt edildiğini belirtti.

   Mesele ile ilgili olarak 05.05.2020 tarihinde zanlının Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarılarak soruşturma maksatları için aleyhinde üç gün tutukluluk emri temin edildiğini anımsatan Oran, bu süre zarfında olay yerinde bulunan güvenlik kameralarının incelendiğini ve zanlının konu yere itiraf ettiği iki kereden daha fazla girdiğinin tespit edildiğini söyledi.

   Mesele ile ilgili olarak halen aranmakta olan emareler, incelenmesi gereken kamera görüntüleri ve alınması gereken ifadeler olduğuna vurgu yapan Oran, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlının poliste 7 gün daha tutuklu kalmasını talep etti.

   Zanlı Umut Yalçın, “Aldığım her şeyi geri verdim. Bana daha fazlasını kabul ettirmeye çalışıyorlar. 7 günlük tutukluluk süresine itiraz ediyorum” dedi.

   Yargıç Hazal Hacımulla, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlının 7 gün tutuklu kalmasına emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75