Banka dekontlarının sahte olup, olmadığı araştırılıyor

banner37

İş insanı Selim Erdoğdu’yu “Ödemezsen senin için çok kötü olacak. Üstlerimizden emir geldi. Evini kurşunlarız” diyerek tehdit ettiği gerekçesiyle tutuklanan Altu Güvenateş teminatla serbest kaldı, Yunus Emre Açan cezaevine gönderildi

Banka dekontlarının sahte olup, olmadığı araştırılıyor
banner90
banner8

Emine UYSAL ÇALUDA

Lefkoşa’da iş insanı Selim Erdoğdu’yu tehdit ettikleri suçlamasıyla tutuklanan Altu Güvenateş teminatla serbest bırakılırken, Yunus Emre Açan cezaevine gönderildi.

“Şiddet tehdidi” suçlamasıyla tutuklanan iki zanlı, dün mahkemeye çıkarıldı.

Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde Yargıç Temay Sağer’in huzurunda görüşülen tutukluluk duruşmasında KKTC Başsavcılığı adına Savcı Fuat Emirtaneoğlu, tanık olarak Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görev yapan polis memuru Burçin Korgan’ı dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Korgan, zanlılar Altu Güvenateş ve Yunus Emre Açan’ın Ocak-Mart 2020 tarihleri arasında alacak-verecek meselesi yüzünden birçok kez Selim Erdoğdu’nun işyerine giderek, “Ödemezsen senin için çok kötü olacak. Üstlerimizden emir geldi. Hesabını keseriz. Evini kurşunlarız” deyip, şiddet tehdidinde bulundukları yönünde haklarında şikayet yapıldığını belirtti.

Polis memuru Burçin Korgan, zanlıların 5 Mart’ta derdest emriyle tutuklandığını söyleyerek, banka dekontlarının sahte olduğuna dair iddiaların araştırıldığını kaydetti.

Korgan, zanlı Altu Güvenateş’in KKTC vatandaşı, zanlı Yunus Emre Açan’ın ise 6 Ocak 2017 tarihinden itibaren yasal statüsü olmadığını belirterek, yargılanıncaya değin mahkemenin uygun göreceği teminata bağlanmasını talep etti.

Yargıç Temay Sağer, zanlı Altu Güvenateş’in yargılanıncaya değin yurtdışına çıkışının yasaklayarak, 3 bin TL nakdi teminat yatırması, KKTC vatandaşı bir kefilin 75’er bin TL kefalet senedi imzalaması ve haftada bir gün polis karakoluna ispat-ı vücutta bulunması koşulu ile tutuksuz yargılanmasına karar verdi.

Sağer, zanlı Yunus Emre Açan’ın ise 15 günü aşmamak üzere cezaevinde hükümsüz tutuklu kalmasına emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75