Bar kavgası sokağa taştı

banner37

Bar içerisinde tutuştukları kavgayı sokağa da taşıyarak iki kişiyi ciddi şekilde darp edip, bir kişinin de burnunun kırılmasına neden olmakla suçlanan 3 kişi tutuklanırken, polis 6 kişinin daha arandığını açıkladı

Bar kavgası sokağa taştı
banner99

“ARANAN 6 KİŞİ VAR”… Turgay Şeytan ve Eren Hacımusaoğlu’nu ciddi şekilde darp ettikleri, Emre Hacımusaoğlu’nun ise burun kemiğinin kırılmasına sebebiyet verdikleri suçlamasıyla, kamera görüntülerinden tespit edilerek tutuklanan Mehmet Alkış, Sinan Dilim ve Mustafa Çelik’i dün mahkemeye çıkaran polis, kavgaya karışan 6 kişinin daha arandığını söyledi.

Emine UYSAL ÇALUDA
 

   Başkent Lefkoşa’da önceki günün ilk saatlerinde bir eğlence mekanında başlayan kavgayı sokağa da taşıyarak, iki kişiyi ciddi şekilde darp ettikleri, bir kişinin de burun kemiğinin kırılmasına neden oldukları gerekçesiyle 3 kişi tutuklanırken, polis, kavgaya karışan 6 kişinin daha arandığını söyledi.

   Zanlılar Mehmet Alkış, Sinan Dilim ve Mustafa Çelik, karşı taraf olan Tugay Şeytan ve Eren Hacımusaoğlu’nu ciddi şekilde darp ettikleri, Emre Hacımusaoğlu’nun ise burnunun kırılmasına sebebiyet verdikleri gerekçesiyle dün mahkemeye çıkarıldı ve aleyhlerine üçer gün tutukluluk emri alındı.

   Zanlılar Mehmet Alkış ve Sinan Dilim, geçtiğimiz hafta 2 buçuk kilo uyuşturucu maddeyi taşıyanları kaçırıp, suçu örten suçlamasıyla teminata bağlanmıştı.

   “Vahim zarar”, “Ciddi darp”, “Tecavüzkar alet taşıma” suçlamalarıyla tutuklanan zanlılar dün, tutukluluk talebiyle Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

banner134
   Yargıç Temay Sağer’in huzurunda görüşülen davada, KKTC Başsavcılığı adına Savcı Volkan Kayabaş, Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görev yapan polis memuru Kazım Sevinç’i dinletti.

   Mahkemede yeminli şahadet veren Sevinç, 04.10.2020 tarihinde saat 02.00 raddelerinde Lefkoşa’da Hasane Ilgaz Sokak üzerinde bir taraf olup, aralarında çıkan sözlü tartışmadan dolayı diğer bir taraf olan Lefkoşa’da sakin Tugay Şeytan ve Eren Hacımusaoğlu’nu elleri ve ayakları ile ciddi şekilde darp edip, Emre Hacımusaoğlu’nun burnunun kırılmasına sebebiyet vererek vahim ve bedensel zarara uğratmakla methaldar olduklarını kaydetti.

   Polis memuru Kazım Sevinç, üç zanlının kamera görüntülerinin incelenmesiyle tutuklandığını ancak 6 kişinin daha arandığına vurgu yapıp, zanlıların üç gün tutuklu kalmasını talep etti.
   Yargıç Temay Sağer, aranan kişiler olduğuna vurgu yapıp, üç zanlının da üç gün süreyle tutuklu kalmasına emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75