Bar kavgasında tutuklu sayısı 5 oldu

banner37

Bar içerisinde tutuştukları kavgayı sokağa da taşıyarak iki kişiyi ciddi şekilde darp edip, bir kişinin de burnunun kırılmasına neden olmakla suçlanan 3 kişinin ardından 2 kişi daha tutuklandı

Bar kavgasında tutuklu sayısı 5 oldu
banner99

“HÂLÂ ARANAN KİŞİLER VAR”… Turgay Şeytan ve Eren Hacımusaoğlu’nu ciddi şekilde darp ettikleri, Emre Hacımusaoğlu’nun ise burun kemiğinin kırılmasına sebebiyet verdikleri suçlamasıyla, kamera görüntülerinden tespit edilerek tutuklanan Mehmet Alkış, Sinan Dilim ve Mustafa Çelik’in ardından Abdurrahman Kaya ve Mehmet Emin Güler de tutuklandı. 5 zanlıyı dün birlikte mahkemeye çıkaran polis, halen aranan kişiler olduğunu söyledi.

Emine UYSAL ÇALUDA
 

   Başkent Lefkoşa’da geçtiğimiz hafta sonu bir eğlence mekanında başlayan kavgayı sokağa da taşıyarak, iki kişiyi ciddi şekilde darp ettikleri, bir kişinin de burun kemiğinin kırılmasına neden oldukları gerekçesiyle tutuklanan Mehmet Alkış, Sinan Dilim ve Mustafa Çelik’in ardından zanlılar Abdurrahman Kaya ve Mehmet Emin Güler de tutuklandı.

   Olayla ilgili önceki gün tutuklanan Barış Bişaroğlu’nun suçla bağlantısı olmadığı tespit edilerek, serbest bırakıldı.

   “Vahim zarar”, “Ciddi darp”, “Tecavüzkar alet taşıma” ve “Rahatsızlık” suçlamalarıyla 5 zanlı dün birlikte Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

banner134
   Yargıç Temay Sağer’in huzurunda görüşülen davada, KKTC Başsavcılığı adına Savcı Behrat Mavioğlu, Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görev yapan polis memuru Kazım Sevinç’i dinletti.

   Mahkemede yeminli şahadet veren Sevinç, 04.10.2020 tarihinde saat 02.00 raddelerinde Lefkoşa’da Hasane Ilgaz Sokak üzerinde bir taraf olup, aralarında çıkan sözlü tartışmadan dolayı diğer bir taraf olan Lefkoşa’da sakin Tugay Şeytan ve Eren Hacımusaoğlu’nu elleri ve ayakları ile ciddi şekilde darp edip, Emre Hacımusaoğlu’nun burnunun kırılmasına sebebiyet vererek vahim ve bedensel zarara uğratmakla methaldar olduklarını kaydetti.

   Sevinç, hâlâ aranan kişiler olduğuna vurgu yapıp, 5 zanlının da bir gün tutuklu kalmasını talep etti.
   Yargıç Temay Sağer, aranan kişiler olduğuna bulgu yapıp, zanlıların bir gün süreyle tutuklu kalmasına emir verdi.


 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75