Barbali, yargılanmayı cezaevinde bekleyecek

banner37

Akıncılar’da askeri bölgede ülkeye 76 gram kokain ve hintkeneviri ithal ederken yakalanan Çağlar Barbali, cezaevine gönderildi.

Barbali, yargılanmayı cezaevinde bekleyecek
banner90
banner99

Emine UYSAL

Akıncılar’da askeri bölge içerisinde, güneyden kuzeye 56 gram hintkeneviri ve 20 gram kokain ithal ederken suçüstü yakalanan Çağlar Barbali, yargılanmak üzere cezaevine gönderildi.

“Kanunsuz uyuşturucu madde ithal ve tasarrufu”, “Kanunsuz patlayıcı madde tasarrufu” suçlamasıyla tutuklanan Çağlar Barbali, dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Yargıç Rauf Kürşad’ın huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına Savcı İlhan Damdelen, tanık olarak Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görev yapan polis çavuşu Mehmet Bayram’ı dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Bayram, zanlı Çağlar Barbali’nin 3 Ağustos’ta Güney Kıbrıs’tan KKTC’ye aracıyla yasal olmayan yolla giriş yapmak isterken görevli askerler tarafından suçüstü tutuklandığını kaydetti.

banner134
Mehmet Bayram, zanlının aracının aranması sonucu araçta 56 gram ağırlığında ‘hintkeneviri’ ve 20 gram ağırlığında ‘kokain’ türü uyuşturucu madde bulunarak, emare alındığını anımsattı.

Bayram, zanlının ikametgâhında yapılan arama sonucunda kokain ve hintkeneviri türü uyuşturucu madde kalıntısı, hassas terazi ile 9 milimetre çapınca mermi, bir adet 7,65 çapında mermi ve 4 adet av tüfeği fişeğinin bulunarak emare alındığını kaydetti.

Polis çavuşu Bayram, zanlının ikinci bir gönüllü ifade verdiğine vurgu yaptı ve Temmuz ayı içinde 10 gram kokain, 28 gram hintkeneviri türü uyuşturucu madde ithal ettiğini itiraf ettiğini söyledi.

Zanlının işlediği suçların ciddiyetine dikkat çeken Bayram, tutuklu yargılanmasını talep etti.

Yargıç Rauf Kürşad, zanlının 45 günü aşmamak üzere Merkezi Cezaevi’nde hükümsüz tutuklu kalmasına emir verdi.

 

Güncelleme Tarihi: 16 Ağustos 2017, 09:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75