banner6

Basın mensuplarına çirkin harekette bulundu

banner37

Boşanma aşamasındaki eşinin telefonuna takip programı yükleyip, elde ettiği ses ve görüntü kayıtlarını sosyal medya hesabına gönderen Hasan Yorgancı, getirildiği mahkeme avlusunda basın mensuplarına yönelik yakışıksız hareketler yaptı

Basın mensuplarına çirkin harekette bulundu
banner150

banner150

banner99

Sedef BOŞNAK

Gazimağusa’da, boşanma aşamasındaki eşinin telefonuna takip programı yükleyip, bu program sonucu elde ettiği ses ve görüntü kayıtlarını paylaşan Hasan Yorgancı, getirildiği mahkeme avlusunda basın mensuplarına cinsel saldırıda bulundu.

Teminat talebiyle mahkemeye çıkarılan Hasan Yorgancı, polis aracından indirilir indirilmez, karşısındaki kadın basın mensuplarına, “Durun size poz vereyim” diyerek, kelepçeli olan iki eliyle giydiği kot pantolon üzerinden cinsel organını tutup salladı.

Yorgancı’nın terbiyesizliği bununla kalmayıp, teminat emrini yerine getirmesi için götürüldüğü mahkeme mukayyitliği önünde de basın mensuplarına hitaben, “Fotoğrafı beğenmediyseniz, bu kez soyunup poz vereyim” diyerek, iğrençliğini bir kez daha sergiledi.

Kefil kefaletiyle serbest

Gazimağusa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube Amirliği’nde görev yapan İbrahim Gökova, zanlının, Gazimağusa’da meydana gelen “özel hayatın gizliliğini ihlal” suçundan methaldar olduğunu söyledi.

Tanık polis İbrahim Gökova, 11 Temmuz 2019’da, birlikte yaşadığı boşanma aşamasındaki eşinin cep telefonuna rızası dışında, internet aracılığıyla, kendi telefonunda olan programı indirip, adı edilenin sesini ve gittiği yerlerin görüntülerini kaydettiğini söyledi.

İbrahim Gökova, zanlının, kaydettiği ses ve görüntüleri, kendine ait sosyal medya aracı olan messenger üzerinden, boşanma aşamasındaki eşinin kendi kullanımındaki messengerine göndererek, özel hayatın gizliğini ihlal ettiğini anlattı.

Yapılan şikâyet üzerine derdest emri gereği tespit ettiği zanlıyı tutukladığını kaydeden tanık polis, mahkeme emri gereği zanlıya ait evde yaptığı aramada, konu cep telefonunu bulup emare zapt ettiğini belirtti.

Tanık polis, itiraf niteliğinde gönüllü ifade verip, yazılı dava tebliğinde de suçunu kabul ettiğini ifade ederek, mahkemeden, KKTC vatandaşı olan zanlıyı uygun bir teminata bağlamasını talep etti.

Huzurundaki şahadeti değerlendiren Yargıç Hazan Aksun, KKTC dışına çıkmaktan men ettiği zanlı lehine KKTC vatandaşı 2 kefilin 50 bin TL’lik kefalet senedi imza etmesine emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner104