Başına şampanya şişesiyle vurdu

banner37

Lefkoşa’daki bir barda erkek arkadaş meselesi yüzünden iki kadın arasında kavga çıktı

Başına şampanya şişesiyle vurdu
banner90
banner99

Emine UYSAL ÇALUDA

   Lefkoşa’da faaliyet gösteren Hangover Bar’da dün saat 02.30’da erkek arkadaş meselesinden dolayı çıkan kavgada, zanlı Buman Awah Lilian, zanlı Pamela Tatenda Chingodza’nın başına şampanya şişesiyle vurarak yaraladı.

   Zanlı Buman Awah Lilian “Yaralama”, “Kavga” ve “Rahatsızlık”, zanlı Pamela Tatenda Chingodza ise “Kavga” ve “Rahatsızlık” suçlamalarıyla dün sabah Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

   Yargıç Temay Sağer’in huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına İbrahim Ruso, Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görevli polis çavuşu Sultan Gizem Dönmez’i tanık olarak dinletti.

   Mahkemede yeminli şahadet veren Dönmez, 07.09.2020 tarihinde saat 02.30 raddelerinde Lefkoşa'da Osman Paşa Caddesi üzerinde faaliyet gösteren ve umumi bir yer olan Hangover Bar isimli işletme içerisinde erkek arkadaş meselesinden dolayı Lefkoşa'da sakin zanlı Buman Awah Lilian bir taraf; zanlı Pamela TatendaChingodza, diğer taraf olup, birbirlerinin vücutlarının muhtelif yerlerine karşılıklı olarak vurup bir kavgada yer aldıklarını anlattı.

   Polis çavuşu Sultan Gizem Dönmez, kavga esnasında zanlı Buman Awah Lilian’ın masa üzerinde bulunan şampanya şişesini alıp Pamela Tatenda Chingodza’nın kafasına vurmak suretiyle adı edilenin sağ şakağında 3 santimlik kesi oluşmasına neden olduğuna vurgu yaptı.

   Tahkikatın tamamlandığını kaydeden Dönmez, zanlı Buman Awah Lilian’ın yasal statüsü olduğunu, zanlı Pamela Tatenda Chingodza’nın yasal statüsü olmadığını söyleyerek, zanlıların mahkemenin uygun göreceği teminata bağlanmasını talep etti.

banner134
   Yargıç Temay Sağer, zanlı Buman Awah Lilian’ın yurtdışına çıkışını yasaklayarak, 10 bin TL nakdi teminat yatırması ve haftada iki gün polise ispat-ı vücutta bulunması koşulu ile tutuksuz yargılanmasına emir verdi.
   Sağer, zanlı Pamela Tatenda Chingodza’nın 21 günü aşmamak üzere cezaevinde hükümsüz tutuklu kalmasına emir verdi.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner75