Başına tavayla vurdu, evdeki paraları da aldı

banner37

83 yaşındaki Veysi Muslu Akdeniz’i bıçaklayıp, feci şekilde dövüp, boğarak öldüren zanlı Azat Nurmamedov, olağanüstü güvenlik önlemleri altında dün yeniden mahkemeye çıkarıldı. Polis, cinayetle ilgili yeni detayları mahkemeye aktardı:

banner87
Başına tavayla vurdu,  evdeki paraları da aldı
banner90
banner99

ÇALDIĞI BANKA DEKONTLARI BULUNDU… 83 yaşındaki Veysi Muslu Akdeniz’i öldüren zanlı Azat Nurmamedov, ikinci bir gönüllü ifade verip, yeni itiraflarda bulundu. Polis, zanlının, maktulü bıçakladıktan sonra, tekmelediğini, başını mermere vurmasının yanı sıra yine başına tavayla vurduğunu belirttiğini söyledi. Polis, evde maktule ait 2 bin TL, 10 ABD doları, 465 sterlin, 555 Euro, iki bankamatik kartı ve banka dekontlarını aldığının da belirlendiğine vurgu yaptı. Polis, banka dekontlarının Ortaköy’de bulunduğunu belirtti. Mahkemede ilk kez konuşan zanlı ise, “Bu işi sadece namusum ve şerefim üzerine yaptım” dedi.

Emine UYSAL ÇALUDA   

   Gönyeli Yenikent bölgesinde evinde 83 yaşındaki Veysi Muslu Akdeniz’in öldürülmesiyle ilgili yeni detaylar ortaya çıktı.

   83 yaşındaki Veysi Muslu Akdeniz’i bıçaklayıp, feci şekilde dövüp, boğarak öldüren ve kaçan zanlı Azat Nurmamedov’un, ikinci bir gönüllü ifade verip, yeni itiraflarda bulunduğu belirtildi.

   Polis, zanlının, 83 yaşındaki Veysi Muslu Akdeniz’i bıçakladıktan sonra, tekmelediğini, başını mermere vurduğunu, yine başına tavayla vurduğunu ve evde maktule ait 2 bin TL, 10 ABD doları, 465 sterlin, 555 Euro, iki bankamatik kartı ve banka dekontlarını aldığının belirlendiğine vurgu yaptı.

   Polis, zanlının gönüllü ifade verip, suçlamaları kabul ettiğini ve Akdeniz’in bakıcısı olan karısıyla aralarında bazı şeyler olduğuna dair iddialarda bulunduğunu beyan ettiğini yineledi.

   “Taammüden adam öldürme” , “Adam öldürme”, suçlamalarıyla tutuklanan zanlı Azat Nurmamedov, dün sabah Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

   Mahkemede söz alan ve ilk kez konuşan zanlı Azat Nurmamedov, “Bu işi sadece namusum ve şerefim üzerine yaptım. İşin içinde başka hiçbir şey yok. Telefonumda ses kaydı da var. Ne yaptıysam namusum ve şerefim üzerine yaptım. Lüften avukat istiyorum” ifadelerini kullandı.

   Kıdemli Yargıç Hale Dağlı’nın huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına savcı Volkan Kayabaş, tanık olarak Lefkoşa Polis Müdürlüğü’nde Adli Şube’de görev yapan Müfettiş Muavini Hüseyin Göymen’i dinletti. 

Önce bıçakla saldırdı

   Mahkemede mesele ile ilgili şahadet veren Göymen, 24 Haziran 2020 tarihinde zanlı Azat Nurmamedov’un Necati Taşkın Sokak Selba Pearl Apartmanı No 1 adresindeki ikametgahın salon odası içerisinde konu ikametgahta bulduğu toplam uzunluğu 31.5 santim, ağır uzunluğu 19 santimetre olan bıçak ile Akdeniz’in sağ karın boşluğuna bir kez sokup çıkardığına dikkat çekti. 

Başını defalarca mermere vurdu

  

   Müfettiş Muavini Hüseyin Göymen, zanlının maktulu bıçakladıktan sonra başını defalarca mermer zemin üzerine vurup, boğazını sıkarak taammüden öldürdüğüne vurgu yaptı.

   Göymen, aynı tarihte olayın polisin bilgisine gelmesi üzerine oluşturulan bir polis ekibi tarafından yapılan operasyon sonucu zanlı Azat Nurmamedov’un Ortaköy bölgesinde bulunan bir apartman dairesinde 25 Haziran’da tespit edilip, tutuklandığını kaydetti.

Suçunu kabul etti, ifade verdi

   Göymen, zanlının 25 Haziran’da yapılan sorgusunda suçunu kabul edip, gönüllü ifade verdiğine vurgu yaptı. Meseleyle ilgili olarak 25 Haziran’da 15.15- 17.20 saatleri arasında maktul Veysi Muslu Akdeniz’e cesedi üzerinde Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nde otopsi salonunda Adli Tıp Uzmanı Dr. İdris Deniz tarafından yapılan otopside maktulun kesici alet yaralanması sonucu gelişen iç organ yaralanması, iç ve dış kanama, künt kafa ve göğüs travması, çoklu kaburga kemikleri kırıkları, beyin kanaması ve asfiksi sonucu yaşamını yitirdiğinin tespit edildiğini kaydetti.

Başına tava ile vurdu,

evdeki paraları aldı

   Müfettiş Muavini Hüseyin Göymen, zanlının üç günlük tutukluluk süresince ikinci bir gönüllü ifade verdiğini, maktulün vücuduna defalarca tekme attığını, kafasına tava ile vurduğunu itiraf ettiğine dikkat çekti.

   Göymen, zanlı Azat Nurmamedov’un, maktul Akdeniz’e ait 2 bin TL, 10 ABD Doları, 465 sterlin, 555 Euro ile iki banka kartı ve bazı banka dekontlarını çaldığını söyledi.  

   Göymen, banka dekontlarının Ortaköy bölgesinde bulunduğunu belirterek, bu süreçte birçok kişinin de sorgulandığını anlattı.

   Göymen, meselenin ciddiyetine vurgu yapıp, alınması gereken ifadeler ve olay mahalli ile çevresinde bulunan kamera kayıtlarının incelenebilmesi ayrıca zanlının ifadesinde belirttiği bir takım iddialarının araştırılabilmesi  için 8 gün tutuklu kalmasını talep etti.

   Kıdemli Yargıç Hale Dağlı, suçun ciddiyetine vurgu yapıp, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlının 8 gün tutuklu kalmasına emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75