Başka bir suça daha karıştığı ortaya çıktı

banner37

Lefkoşa’da 130 gramı satışa hazır halde zanlı A.A.’nın tasarrufunda bulunan 132 gram Hintkeneviri ile ilgili olarak tutuklanan R.G.’nin tutukluluk süresi 4 gün daha uzatıldı

Başka bir suça daha karıştığı ortaya çıktı
banner90
banner99

İKAMET DURUMU DA ARAŞTIRILACAK… R.G.’yi dün ek tutukluluk talebiyle mahkemeye çıkaran polis, 1 Mart tarihinde başka bir şahsın zanlının kimliğini kullanarak zanlı adına öğrenci izni çıkarmaya çalıştığının öğrenildiğini dile getirerek, zanlının ikamet izniyle ilgili araştırmanın da henüz tamamlanamadığını belirtti.

Ahmet UÇAR

Lefkoşa’daki ikametgahında ve üzerinde yapılan aramada 130 gramı satışa hazır halde paketler şeklinde yaklaşık 132 gram ağırlığında Hintkeneviri türü uyuşturucu madde tespit edilen zanlı A.A.’nın suç ortağı olduğu suçlamasıyla tutuklanan R.G.’nin aleyhine 4 günlük ek tutukluluk emri alındı.


Polis, 1 Mart tarihinde başka bir şahsın zanlının kimliğini kullanarak kan tahlili yaptırdığının ve öğrenci belgesi çıkarttığının öğrenildiğini dile getirerek, zanlının ikamet izniyle ilgili araştırmanın çalışmalarının henüz tamamlanamadığını belirtti.


Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde Yargıç Temay Sağer’in huzurunda görüşülen dünkü ek tutukluluk duruşmasında yeminli şahadet veren polis memuru Ozan Özder, olguları aktardı.


Özder, 16 Şubat 2021 tarihinde, 15.05 – 15.40 saatleri arasında zanlı A.A.’nın Lefkoşa’daki ikametgahında Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’ne bağlı bir ekip tarafından arama yapıldığını belirterek, zanlının polisleri görünce maddelerin bulunduğu çantayı balkondan başka bir dairenin balkonuna attığını kaydetti.


Özder, yapılan arama sonucunda zanlının tasarrufunda bulunan naylonda yaklaşık 130 gram ağırlığında Hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan maddenin 15 ayrı paket içerisine sarılmış ve satışa hazır şekilde tespit edildiğini kaydetti.


banner134
Zanlının ikametgahında ve üzerinde aynı gün tekrar arama yapıldığını dile getiren Özder, zanlının giymekte olduğu siyah montunun cebinde 1 gram ağırlığında Hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan maddenin bulunduğuna işaret etti.


Özder, zanlının ikametgahının oturma odasındaki çekyat üzerinde metal öğütücünün içerisinde 1 gram ağırlığında Hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan maddenin bulunduğuna dikkat çekerek, yatak odasında beyaz tabak içerisinde kokain türü uyuşturucu madde kalıntısı olduğuna inanılan maddenin ve 1 Amerikan Doları’nın bulunduğunu anlattı.


Zanlı A.A.’nın soruşturmaya etki edebileceği kısmının tamamlanması nedeniyle teminata bağlandığını anımsatan Özder, soruşturma kapsamında meseleyle bağlantısı bulunan zanlı R.G.’nin ise tutuklandığını anlattı.


Özder, 10 gün boyunca ortadan kaybolan zanlının hangi ikametgahta kaldığının henüz öğrenilemediğini dile getirerek, zanlının telefonunda yapılan incelemelerde hâlâ aranmakta olan bir şahısla mesajlaşıp söz konusu şahsa polisler tarafından arandığı yönünde bilgi verdiğinin belirlendiğini açıkladı.


Yürütülen soruşturma kapsamında 1 Mart tarihinde başka bir şahsın zanlının kimliğini kullanarak kan testleri yaptırıp öğrenci belgesi çıkarttığının ve zanlı adına öğrenci izni çıkarmaya çalıştığının anlaşıldığını dile getiren Özder, ayrıca zanlının ikamet izni ile ilgili çalışmaların da devam ettiğini açıkladı.


Özder, serbest kalması durumunda tahkikata olumsuz yönde etki etme ihtimalinin bulunması nedeniyle zanlının 4 gün daha tutuklu kalmasını talep etti.


Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç Temay Sağer, soruşturmanın salimen yürütülebilmesi adına zanlı aleyhine 4 gün ek tutukluluk emri verdi.

Güncelleme Tarihi: 06 Mart 2021, 11:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75