Başka marketlerin poşetiyle, 4 aydır aynı marketi soyuyor

banner37

Mağusa’daki bir marketten şubat ayından beri hırsızlık yapan Naser Osmanoğlu tutuklandı. Mahkemede söz verilen zanlı, “İşten çıkarıldım, Covid’den dolayı şeytana uydum” dedi

banner87
Başka marketlerin poşetiyle,  4 aydır aynı marketi soyuyor
banner90
banner8

   Gazimağusa’da 15 Ağustos Bulvarı üzerinde bulunan İlarma isimli süpermarketten, 2020 Şubat ayından bu güne alkollü içki ve muhtelif eşyalar sirkat eden Naser Osmanoğlu, yakayı ele verdi ve tutuklandı.

   Dün Gazimağusa Kaza Mahkemesi’nde yargıç huzuruna çıkarılan zanlı hakkında 3 gün tutukluluk emri alındı.

   İddia makamı adına mahkemede hazır olan polis memuru Şükrü Hafız, mahkemeye detaylı bilgi aktardı.

   Hafız, zanlının 14.6.20 tarihinde konu iş yerine müşteri olarak girdiğini, et reyonundan 600 gr kuzu şiş, 600 gr dana şiş ve kuyruk yağı, 1 adet 70’lik rakı ile bir miktar karışık kuruyemiş aldıktan sonra beraberinde getirdiği başka marketlere ait çantalar içerisine koyarak kasaya ödeme yapmadan işyerinden ayrıldığını söyledi.

   28.6.20 tarihinde aynı markette önceden meydana gelen bir sirkat olayı ile ilgili kamera kayıtlarının incelenmekte olduğu esnada bu olayın tespit edildiğine dikkat çeken Hafız, mahkemeden temin edilen tutuklama emri gereği zanlının aynı gün bulunarak tutuklandığını söyledi.

   Zanlının aynı gün polise gönüllü ifade verdiğini, 14.6.20 tarihinde işlemiş olduğu suçunu itiraf edip kabul ettiğine değinen Hafız, zanlının kalmakta olduğu evde de arama yapıldığını söyledi.

   Arama neticesi 2 valiz içerisinde birçok viski, rakı, çay, çikolata ve temizlik ürünü bulunup emare alındığına vurgu yapan Hafız, zanlının yapılan sorgusunda evinde muhafaza ettiği bu ürünleri 2020 Şubat ayından itibaren aynı marketten aldığını ve ödeme yapmadan dışarı çıkardığına dair itirafta bulunduğunu belirtti.

   Zanlıdan alınan gönüllü ifadenin teyit ve tekzibi yanında emarelerle ilgili araştırma yapılabilmesi ve ifadelerin temin edileceğine vurgu yapan polis memuru Hafız, soruşturması kapsamında zanlının KKTC’deki statüsünün de araştırılabilmesi maksadıyla zanlı aleyhine 3 gün tutukluluk emri verilmesini talep etti.

   Yargıcın avukatı bulunmayan zanlıya söz vermesi üzerine konuşan zanlı “1992 yılından beri KKTC’de bulunmaktayım. Covid’den dolayı şeytana uydum. İşten çıkarıldım, 4,5 ayda yaşadıklarımı bir Allah bir de ben bilirim. Devlet vereceğini vaat ettiği parayı verseydi bu duruma düşmeyecektim. Eşyaları da Türkiye dönüşümde paraya çevirip ödeyecektim. Allah benim belamı versin” dedi.

   Huzurundaki şahadeti değerlendiren kıdemli yargıç Çiğdem Güzeler, zanlının 3 gün süreyle poliste tutuklu kalması yönünde emir verdi.

(MHA)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75