banner6

Başka şirkete ait meyve sebze kasalarını çalmakla suçlanıyor

banner37

​​​​​​​ Lefkoşa’da 2021 yılı içerisinde Onbaşı isimli sebze meyve şirketine ait kasaları sirkat ettiği gerekçesiyle tutuklanan zanlı A.T., rakip şirketin iftirasına uğradığını savundu

Başka şirkete ait  meyve sebze kasalarını  çalmakla suçlanıyor
banner99

Ahmet UÇAR

Lefkoşa’da 2021 yılı içerisinde Onbaşı isimli sebze meyve şirketine ait kasaları sirkat ettiği gerekçesiyle tutuklanan zanlı A.T., dün mahkeme huzuruna çıkarıldı.

Zanlı avukatının polisin 2 günlük tutukluluk emrine itiraz etmesi üzerine gerçekleştirilen duruşma 1 saat sürerken, tanık olarak dinletilen zanlı A.T., Onbaşı isimli şirketle aynı yerlere mal dağıtımı yaptıklarını, kendisinin daha ucuza mal vermesi nedeniyle aralarında husumet bulunduğunu ve bu şikayetin de gerçeği yansıtmadığını, bu husumetten kaynaklandığını savundu.

Huzurunda verilen şahadetleri değerlendiren Kıdemli Yargıç Vedia B. Barkın, zanlının aleyhine istenilen tutukluluk emrini verdi.

Duruşma 1 saat sürdü

Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde görüşülen dünkü tutukluluk duruşmasında yeminli şahadet veren polis çavuşu Hüseyin Ergüleç, zanlı A.T.’nin “Sirkat” suçundan methaldar olduğunu söyledi.

Ergüleç, zanlının 2021 yılı içerisinde Lefkoşa’da, işletmeciliğini Hasan Onbaşı’nın yaptığı Onbaşı Sebze Meyve Şirketi’ne ait üzerinde Onbaşı yazan plastik, kırmızı renkli kasaları sirkat ettiğinin ve kendisine ait sebze ve meyve işletmesinde kullandığının tespit edildiğini kaydetti.

Ergüleç, zanlının 7 Ocak 2022 tarihinde derdest emri gereği tutuklandığını ifade etti.

Soruşturmanın devam ettiğini dile getiren Ergüleç, başka ifadelerin alınacağını ve aranmakta olan emarelerin söz konusu olduğunu açıkladı.

Ergüleç, zanlının serbest kalması durumunda soruşturmaya olumsuz yönde etki etme ihtimalinin bulunduğuna dikkat çekerek, aleyhinde 2 gün tutukluluk emri talep etti.

Zanlı avukatının tutukluluğa itiraz etmesi sonucunda gerçekleştirilen duruşma 1 saat sürerken, tanık olarak dinletilen zanlı A.T., Onbaşı isimli şirketle aynı yerlere mal dağıtımı yaptıklarını, kendisinin daha ucuza mal vermesi nedeniyle aralarında husumet bulunduğunu ve bu şikayetin de gerçeği yansıtmadığını, bu husumetten kaynaklandığını savundu.

Huzurunda verilen şahadetleri değerlendiren Kıdemli Yargıç Vedia B. Barkın, zanlının serbest kalması durumunda alınacak olan ifadelere etki edebileceğini göz önünde bulundurarak 2 günlük tutukluluk emrini verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner104