Başkasından çalıp, kendi bahçesine koydu

banner37

Bir başkasının bahçesine girip, havuz motoru ve su borularını çalan Yassan Al Edwan, yargılanıncaya kadar cezaevine gönderildi

banner87
Başkasından çalıp, kendi bahçesine koydu
banner90
banner99

   Yassan Al Edwan isimli kişi, Ozanköy’de bir kişinin bahçesine girerek havuz motorunu ve su borularını çalmaktan yargılanmak üzere teminata bağlandı ve teminat uyarınca hükümsüz tutuklu olarak cezaevine gönderildi.

   Çalınan havuz motoru ve su boruları evinin bahçesinde bulunan Edwan, dün Girne Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

   Mahkemede yeminli şahadet veren polis memuru Hüseyin Soyel, zanlı Yassan Al Edwan’ın Girne’de meydana gelen “Sirkat ve Mülke tecavüz” suçundan methaldar olduğunu söyledi. Polis zanlının 09-12 Mayıs 2020 tarihleri ve 15.00 - 15.00 saatleri arasında Ozanköy’de Ş.T.’ye ait ikametgâhın bahçesi içerisinde muhafaza edilen 2 bin TL değerindeki bir adet Gripson marka havuz motoru ve su borularını sirkat ettiğini mahkemeye aktardı.

   Meselenin polisin bilgisine 17 Mayıs 2020 tarihinde gelmesi üzerine aynı gün zanlının Alsancak’ta ikametgâhında tespit edilerek konu su motoru ve tesisat borularının bahçesinde bulunduğunu aktaran Soyel, mesele ile ilgili olarak başlatılan soruşturmanın tamamlandığını belirterek, zanlının mahkemenin uygun göreceği bir teminata bağlanmasını talep etti.

   Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç Meltem Dündar, zanlının ileride görüşülecek davasında hazır olmasını sağlamak maksadı ile 1 ayı aşmayan bir süre hükümsüz tutuklu olarak cezaevinde beklemesine emir verdi.

(KAMALI HABER)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75