banner6

Başkasının kimliğine bürünmekle suçlanıyor

banner37

Askeri yasak bölgeyi ihlal ettiği belirlenen zanlı Judy Caüelle Tchoutou’nun aleyhine iki ayrı suçlama daha getirildi

Başkasının kimliğine bürünmekle suçlanıyor
banner150

banner150

banner99

Emine UYSAL ÇALUDA

   Lefkoşa’da askeri yasak bölgeyi ihlal ettiği belirlenen zanlı Judy Caüelle Tchoutou’nun aleyhinde tasarrufunda olan başkasına ait Fransa pasaportunu sınır kapısındaki muhaceret memuruna verip, iki ayrı suç işlediği gerekçesiyle de soruşturma başlatıldı. 

   “Başkasının kimliğine bürünme” ve “Sahtekarlıkla kayıt temini” suçlamalarıyla tutuklanan zanlı dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı ve aleyhine 1 gün daha tutukluluk emri alındı.

   Yargıç Nil Elodie Çeliker’in huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına Savcı Müge Okut, tanık olarak polis memuru Emin Günal’ı dinletti.

   Mahkemede yeminli şahadet veren Günal, zanlı Judy Caüelle Tchoutou’nun aleyhinde başlatılan 1. Derecede Askeri Yasak Bölgeyi ihlal meselesi ile ilgili yapılan soruşturma esnasında zanlı Judy Caüelle Tchoutou’nun 16.05.2023 tarihinde saat 19.00 raddelerinde Lokmacı Kara Giriş Kapısı’nda KKTC'den GKRY'ye geçmek istediği esnada görevli memurlara üzerinde Futuke Gladys yazan Fransız kimliğini verip gerçek ismini gizleyerek başkasının kimliğine bürünüp sahte davranış ile kayıt temin ettiğini belirtti.

   Emin Günal, yapılan soruşturma kapsamında zanlı ile ilgili belirtilen hususlar ile ilgili de yeni bir soruşturma başlatıldığını ve Fransız kimliğinin incelenmek üzere PGM sahtecilik ve Grafoloji Şubesine gönderildiğini anlattı.

   Günal, PGM Sahtecilik ve Grafoloji Şubesi’nden temin edilmesi gereken rapor ışığında zanlının işlemiş olduğu suçun nevinin değişme olasılığı olduğundan zanlının aleyhinde bir gün ek tutukluluk talep etti.

   Yargıç Nil Elodie Çeliker, talebi onayladı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner104