banner6

Başkasının kimliğine bürünmeye çalıştı

banner37

Askeri yasak bölgeyi ihlal ettiği belirlenen ve aleyhine iki ayrı suçlama daha getirilen zanlı Judy Caüelle Tchoutou yargılanmak üzere cezaevine gönderildi

Başkasının kimliğine bürünmeye çalıştı
banner150

banner150

banner99

Emine UYSAL ÇALUDA

   Lefkoşa’da askeri yasak bölgeyi ihlal ettiği belirlenen ve aleyhinde tasarrufunda olan başkasına ait Fransa pasaportunu sınır kapısındaki muhaceret memuruna verip, iki ayrı suç işlediği gerekçesiyle de soruşturma başlatılan zanlı Judy Caüelle Tchoutou yargılanmak üzere cezaevine gönderildi.

   “Başkasının kimliğine bürünme” ve “Sahtekarlıkla kayıt temini” suçlamalarıyla tutuklanan zanlı dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

   Yargıç Nil Elodie Çeliker’in huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına Savcı Müge Okut, tanık olarak polis memuru Emin Günal’ı dinletti.

   Mahkemede yeminli şahadet veren Günal, zanlı Judy Caüelle Tchoutou’nun aleyhinde başlatılan 1. Derecede Askeri Yasak Bölgeyi ihlal meselesi ile ilgili yapılan soruşturma esnasında zanlı Judy Caüelle Tchoutou’nun 16.05.2023 tarihinde saat 19.00 raddelerinde Lokmacı Kara Giriş Kapısı’nda KKTC'den GKRY'ye geçmek istediği esnada görevli memurlara üzerinde Futuke Gladys yazan Fransız kimliğini verip gerçek ismini gizleyerek başkasının kimliğine bürünüp sahte davranış ile kayıt temin ettiğini belirtti.

   Emin Günal, yasal statüsü olmayan zanlının bir ayı aşmamak üzere hükümsüz tutuklu olarak cezaevine gönderilmesini talep etti.

   Yargıç Nil Elodie Çeliker, talebi onayladı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner104