Battaniyeler leş gibi, hastalık kaptım

banner37

Gazimağusa’da uyuşturucu suçundan beraberindeki 1’i satıcı 2 kişiyle yargıç huzuruna çıkartılan eski sabıkalı İ.B., polis hücrelerinden şikayet etti, tedavi talebinde bulundu:

Battaniyeler leş gibi, hastalık kaptım
banner90
banner8

Sedef BOŞNAK

   Gazimağusa’da uyuşturucu suçundan beraberindeki 1’i satıcı, 2 kişiyle yargıç huzuruna çıkartılan eski sabıkalı İ.B. mahkemede söz alarak, polis hücrelerinin kirliliğinden şikayet etti.

   Uyuşturucu bağımlısı İ.B., bir ay önce bulunduğu hücrede hastalığa yakalandığını iddia ederek, hastalığının ileri safhada olup, ilaçlarının bittiğini anlattı ve yargıca hastaneye gönderilmesi için adeta yalvardı.

   İ.B. şöyle konuştu:

   “Hücredeki battaniyeler leş gibi. Yarısını olsun yıkatın dedik, kimse ilgilenmedi. İlaçlarım bitti, tedavim yarım kaldı. Acı çekiyorum. Özel bölgemde, sıkıntı çok büyük. Hastalık daha da ilerlerse, öldürecek. Hastanede tedavi görmek istiyorum. Satın aldığım kişiyi söyledim, polise her türlü yardımcı oldum. H.G.’nin olayla bağlantısı yoktu. Uyuşturucu bana aitti. H.G. müşteriye bakıyordu, bir şeyden haberi yok. Alakası yok. Suçumu kabul ediyorum. Beni hastaneye gönderin.”

“Soruşturma yeni”

banner134
   Dünkü tutukluluk duruşmasında, İddia Makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Yardımcısı Hüseyin Gökhan Eser, meseleyle ilgili olguları aktarması için, meselenin tahkikat memurluğunu üstlenen PGM’ye bağlı Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görevli polis memuru Mustafa Kavaz’ı yeminli şahadete çağırdı.

 Tanık polis Mustafa Kavaz, 19 Kasım’da, aldığı ihbarı değerlendirdiğini belirterek, Gazimağusa’daki bir berber dükkanına baskın yaptığını anlattı.

   Mustafa Kavaz, yaptığı baskında, İ.T.’nin polisi görmesi üzerine mini buzluk üzerindeki 1 gram ağırlığındaki sentetik cannabinoid  türü uyuşturucu olduğuna inanılan maddeyi yok etmeye çalıştığı sırada suçüstü tespit edildiğini ifade ederek, H.G.’ye ait konu işyeri ofisinde, H.G.’nin huzurunda yarım gram ağırlığındaki uyuşturucu olduğuna inandığı maddeyi bulup emare zapt ettiğini dile getirdi.

   Her iki zanlıyı tutukladığını kaydeden tanık polis, yaptığı soruşturma sonucu, İ.T.’nin konu maddeleri Dörtyol’da sakin H.K.’den satın aldığını öğrenmesi üzerine, H.K.’yi ikametgahında tespit ettiğini söyledi.

   H.K.’nin evinin yatak odasındaki komodin çekmecesinde yaklaşık 1 gram ağırlığında sentetik cannabinoid türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde bulduğunu kaydeden tanık polis, gönüllü ifade veren H.K’nin konu maddeleri 2 gram olarak satın aldığı beyanından söz etti.

   Zanlılardan ikisinin verdiği ifadeleri teyit ve tekzip edeceğini kaydeden tanık polis, doktor kontrolünden geçirdiği zanlıların serbest kalması halinde tahkikatına kötü yönde etki edeceğine vurgu yaptı.

   Tanık polis, zapt ettiği maddeleri incelenmesi için laboratuara göndereceğini de ifade ederek, mahkemeden zanlılar aleyhine tutukluluk emri talep etti.

   Yargıç Dilşah Karayel, zanlıların ilk nazarda meseleye bağlantısı olduğuna dair bulgu yaptıktan sonra, tahkikatın salimen neticelendirilebilmesi için her 3 zanlının da 2’şer gün poliste tutuklu kalmasına emir verdi.

   Yargıç ayrıca, zanlıların doktor kontrolünden geçirilip bu yönde bir rapor hazırlanmasını ve ilgili raporun mahkemeye iletilmesi için direktifte bulundu.

Güncelleme Tarihi: 21 Kasım 2019, 09:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75