Bayram boyunca tutuklu kalacak

banner37

Tepebaşı-Akdeniz köyleri arasındaki ormanlık alanı yakmaya çalıştığını kabul eden Yusuf Sadrazam’ın tutukluluk süresi 5 gün daha uzatıldı

banner87
Bayram boyunca tutuklu kalacak
banner90
banner8

   Tepebaşı – Akdeniz köyü arasında henüz tespit edilemeyen bir sebepten ormanı yakmaya çalıştığı tespit edilerek tutuklanan zanlı Yusuf Sadrazam’ın tutukluluk süresi 5 gün daha uzatıldı.

   Yusuf Sadrazam, devam eden soruşturma çerçevesinde dün Girne Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

   Mahkemede mesele ile ilgili olarak şahadet veren polis memuru Salih Okutan, 18 Mayıs 2020 tarihinde, saat 11.00 sıralarında zanlı Yusuf Sadrazam’ın kullanımında bulunan araç ile Tepebaşı - Akdeniz köyünün 4-5 km’leri arasındaki yolda seyir halinde bulunduğu sırada, henüz tespit edilemeyen sebepten dolayı tasarrufunda bulunan mangal yakacağını ateşledikten sonra ormanı yakmak maksadıyla yolun güney kısmına atıp olay yerinden ayrıldığını söyledi.

   Okutan, olayın akabinde zanlının arkasında seyir halinde olan bir vatandaşın ateşi görmesi üzerine, söz konusu ateş büyümeden söndürdüğünü ve polisi arayarak zanlının araç plakasını ve eşkâlini tarif ederek tutuklanmasını sağladığını mahkemeye aktardı.

   Zanlının bir gönüllü ifade verdiğini, ifadesinin teyit ve tekzip edilmesi gerektiğini, ayrıca 17 Mayıs tarihinde çıkan yangın ile ilgili olarak da zanlının şüpheli durumda bulunduğunu ve kamera görüntülerinin incelediğini belirten Okutan, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için 5 gün daha poliste tutuklu kalmasını talep etti.

   Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç Jale Ergüden, zanlının soruşturma maksatlı 5 gün poliste tutuklu kalmasına emir verdi.

(KAMALI HABER)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75