Bayramı tutuklu geçirdiler

banner37

KKTC’de kaçak olarak kaldığı belirlenen yabancı uyruklu iki kişinin tutukluluk süresi üç gün daha uzatıldı

banner87
Bayramı tutuklu geçirdiler
banner90
banner8

Emine UYSAL ÇALUDA

KKTC’de kaçak olarak kaldığı belirlenen yabancı uyruklu iki kişinin tutukluluk süresi üç gün daha uzatıldı.

“1. Derece Askeri Yasak Bölgeyi İhlal ve KKTC’de İkamet İzinsiz bulunmak” suçlamalarıyla tutuklanan zanlılar Md Shanto Mıa ve Solaıman Solaıman, dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Kıdemli Yargıç Çiğdem Güzeler’in huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına savcı Gözdem Çeliker,  tanık olarak Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görev yapan polis memuru Gülen Bulut’u dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Bulut, zanlılar Md Shanto Mıa ve Solaıman Solaıman’ın “1. Derece Askeri Yasak Bölgeyi İhlal ve KKTC’de İkamet İzinsiz Bulunmak” suçlarından methaldar olduklarını belirtti.

Polis memuru Gülen Bulut, 9 Ağustos 2019 tarihinde saat 22.00 raddelerinde Lefkoşa Terminal bölgesinde bir polis ekibi tarafından yapılan kontrol esnasında zanlılar Md Shanto Mıa ve Solaıman Solaıman’ın üzerlerinde pasaportları olmadığı için soruşturma maksatlı Lefkoşa Adli Şube’ye celp edildiğini yineledi.

Bulut, yapılan soruşturmalarında zanlı Mia’nın 24.05.2018 tarihinde Lokmacı Kara Giriş Kapısı’ndan KKTC haricine çıktığı ve 2019 Temmuz ayı içerisinde 1. Derece Askeri Yasak Bölgeyi ihlal ederek Lefkoşa’da tespit edilemeyen bir bölgeden GKRY’den KKTC’ye geçiş yapıp 2019 Temmuz ayından itibaren de KKTC'de ikamet izinsiz bulunduğunu mahkemeye aktardı.

Bulut, zanlı Solaıman’ın ise 31.01.2018 tarihinden itibaren KKTC’de ikamet izinsiz bulunduğu tespit edilip her iki zanlının da suçüstü hali gereği tutuklandığını kaydetti.

Zanlıların aleyhindeki soruşturmanın devam ettiğini, her iki zanlının da pasaportlarının tespiti ve KKTC’de ne amaçla bulunduklarının araştırılması gerektiğine vurgu yapan Bulut, soruşturmanın salimen yürütülebilmesi için iki zanlının da üçer gün tutuklu kalmalarını talep etti.

Kıdemli Yargıç Çiğdem Güzeler,  zanlıların methaldar oldukları suçların oldukça yaygın oluşuna vurgu yapıp, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için iki zanlının da üçer gün tutuklu kalmalarına emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75