banner6

Bebeğinin doğumunu göremeyecek!

banner37

Ülkemizde geçtiğimiz yıllarda başarılı bir futbolcu olan ve uyuşturucu illetine bulaştıktan sonra futbolculuk kariyerini de çöpe atan Şahin Şeker, 9 ay hapis yatacak

Bebeğinin doğumunu göremeyecek!
banner90
banner99

Ahmet VAMIK

Esentepe’de, 40 gram uyuşturucu madde ile yakalanan Şahin Şeker, 9 ay hapis cezasına çarptırıldı.

Sanık Şahin Şeker, geçtiğimiz yıl nisan ayında, Esentepe’de, polis ekipleri tarafından, tasarrufundaki 200 miligram hintkeneviri türü uyuşturucu maddeyi çiğneyerek yutmaya çalışırken yakalanmıştı.

Polisin yaptığı soruşturmada, sanık Şahin Şeker’in, 2016 yılı Mart ayı içerisinde 10 gram ağırlığında hintkeneviri türü uyuşturucu madde ve 30 gram ağırlığında sentetik kannabinoid türü uyuşturucu maddeyi Güney Kıbrıs’tan satın alarak Esentepe’de bir arazi içerisine gömerek sakladığı tespit edilmiş ve toplamda 40 gram ağırlığında uyuşturucu madde emare olarak alınmıştı.

Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi’nde “Uyuşturucu madde ithali” ve “Uyuşturucu madde tasarrufu” suçlarından itham edilen Şeker, suçlamaları kabul etti.

Şahin Şeker, geçtiğimiz yıllarda başarılı bir futbolcuydu.

Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Ömer Güran, Yargıç Gökan Asafoğulları ve Yargıç Meltem Dündar’ın huzurunda görüşülen davanın karar oturumunda, KKTC Başsavcılığı adına Savcı Doğa Tokay hazır bulundu.

Kararı okuyan Yargıç Gökan Asafoğulları, sanığın işlediği suçların uzun süreli hapislik cezası öngören ve toplumda endişe yaratan suçlardan olduğuna değindi. Asafoğulları, ağır ceza mahkemelerindeki davaların önemli bir kısmını uyuşturucu davalarının oluşturduğuna da işaret etti.

Eşi 7 aylık hamile

Yargıç Gökan Asafoğulları, karar verilirken, sanığın kısa bir süre önce evlendiği ve eşinin 7 aylık hamile oluşunun, sanığın kendi isteğiyle tedavi olmak istemesinin ve yaşının genç olmasının da dikkate alındığını vurguladı.

Asafoğulları, sanığın tasarrufunda bulunan uyuşturucu miktarının Denetimli Serbestlik Yasası’ndan yararlanmasına olanak sağlamadığının da altını çizdi.

Dündar, denetimli serbestlik önerdi

Davayla ilgili ikinci kararı okuyan Yargıç Meltem Dündar ise sanığın tasarrufunda bulunan uyuşturucuyu kişisel kullanım amacıyla satın aldığını ve sanığın uyuşturucu madde satışı yaptığına dair hiçbir bulguya rastlanmadığını kaydetti.

Yargıç Dündar, sanığa denetimli serbestlik seçeneği sunulması gerektiği yönünde kararını dile getirdi.

9 ay hapis yatacak

Sanığın lehine ve aleyhine olan tüm hususlara değinen Asafoğulları, sanığa, oyçokluğu ile 9 ay hapis cezası verdiklerini açıkladı.

Güncelleme Tarihi: 13 Haziran 2017, 08:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner104