banner6

Bedava konaklamanın yolunu buldu

banner37

Umar Adamu Yamsıkıt, başkalarının kimliğine bürünerek sözleşmeler imzaladığı ve o kişilerin adına yurtlarda kalarak 2 bin 250 dolar borç bıraktığı suçlamasıyla tutuklandı.

Bedava konaklamanın yolunu buldu
banner99

Ahmet İLKTAÇ

Gazimağusa’da iki farklı yurtta, iki farklı kişinin kimliğine bürünüp, sözleşmeler imzaladıktan sonra o kişiler adına kaldığı yurt odalarına toplam 2 bin 250 dolar borç bıraktığı iddia edilen Umar Adamu Yamsıkıt tutuklandı.

Umar Adamu Yamsıkıt’ın 2014 yılından bu yana KKTC’de kaçak olarak bulunduğu da belirlenirken, zanlı aleyhine soruşturma amaçlı 3 günlük tutukluluk emri alındı.

Gazimağusa Kaza Mahkemesi Nöbetçi Yargıcı Mine Güçlüer’in huzurunda görüşülen dünkü tutukluluk duruşmasında İddia Makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Serhan Bundak, Gazimağsua Polis Müdürlüğü Adli Şube Amirliği’nde görevli polis memuru Şükrü Hafız’ı tanık olarak dinletti.

Tanık polis Şükrü Hafız, zanlının 2017 Haziran ayı içerisinde Longson Öğrenci Yurdu’na kendisini Aliou Osman olarak tanıtıp adı edilenin kimliğine büründükten sonra Aliou Osman adına düzenlenen sözleşmeye imza atıp sahte davranışla kayıt temin ederek konu yurdun 317 numaralı odasına yerleştiğini söyledi.

Polis memuru, zanlının 2017 yılının Temmuz ayına kadar konu yurtta kaldığını, bu kalma neticesinde Aliou Osman adına 650 Amerikan Doları borç bırakarak sahtekarlıkla para temin ettiğini kaydetti.

banner134

Meseleyle ilgili olarak yapılan tahkikatta zanlının 20 Ekim 2014 tarihinden bu yana KKTC herhangi bir yasal statüsü olmadan kaldığı tespit edildiğini anlatan tahkikat memuru, olayın polise 10 Kasım 2017 tarihinde intikal ettiğini bildirdi.

Şükrü Hafız, zanlı aleyhine yapılan ileri tahkikat neticesinde günümüzde ikamet ettiği Home Dorm Öğrenci Yurdu’ndan 6 Kasım 2017 tarihinden itibaren kendisini Umar Abdulkadir Bello olarak tanıtıp, konu şahsın kimliğine büründükten sonra Umar Abdulkadir Bello isimli sözleşmeye imza atıp sahte davranışla kayıt temin ettiğini ifade etti.

Zanlının Home Dorm Öğrenci Yurdu’nda 215 numaralı odada kalarak Bello adına bin 800 Amerikan Doları borç bırakarak sahtekârlıkla kredi temin ettiğinin tespit edildiğini aktaran Hafız, zanlının 10 Kasım 2017 tarihinde tutuklandığını açıkladı.

Tanık polis, mesele ile ilgili soruşturmalarının devam ettiğini işaret etti ve mahkemeden zanlının 3 gün süreyle poliste tutuklu kalmasını talep etti.

Mahkemenin söz vermesine üzerine zanlı, Longson Öğrenci Yurdu’nda Aliou Osman’ın izniyle kaldığını, alerjisi olduğunu ve poliste kaldığı yerde örtü bulunmadığını söyledi.

Yargıç Mine Güçlüer, zanlının soruşturma maksatlı 3 gün poliste tutuklu kalmasını emretti.

 

Güncelleme Tarihi: 12 Kasım 2017, 13:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104