banner6

Bedeli ağır oldu

banner37

Değirmenlik’te yaşanan arsa kavgasında av tüfeğini alıp, üç kişiye ateş ettiği iddia edilen Murat Şerifoğlu, yargılanmak üzere cezaevine gönderildi

Bedeli ağır oldu
banner99

Emine UYSAL

Değirmenlik’te geçtiğimiz gün yaşanan arsa kavgasında av tüfeğini alıp, üç kişiye ateş ettiği iddia edilen Murat Şerifoğlu, yargılanmak üzere cezaevine gönderildi.

Olay, Değirmenlik’te sakin Murat Şerifoğlu’nun, daha önce aralarında arsa konusunda husumet bulunan Osman Berber’in, bir arazi içerisine balya koyduğu gerekçesiyle Berber’e yardım için orada bulunan İbrahim Demiralp’la tartışmasıyla başlamıştı.

Tartışmanın kavgaya dönüşmesiyle Murat Şerifoğlu, av tüfeğiyle Demiralp’a 30 metre mesafeden iki el ateş ettiği belirlenmişti.

Tepebaşı Mahallesi Taş Ocakları Sokak üzerinde meydana gelen olayda, İbrahim Demiralp’ın olaydan yara almadan uzaklaştığı sırada, Murat Şerifoğlu sesleri duyup olay yerine gelen Osman Berber ve eşi Hanife Berber’e de yaklaşık 38 metrelik mesafeden iki el daha ateş ettiği iddia edilmişti.

Açılan ateş sonrası Osman Berber sağ kolundan, karın bölgesi ile her iki ayağından, eşi Hanife Berber ise sol kol bileğinden hafif şekilde yaralanmıştı.

Osman Berber ve Hanife Berber’e, Murat Şerifoğlu tarafından ateş edilmesi üzerine İbrahim Demiralp da Osman Berber’in evine giderek, salonda muhafaza edilen Osman Berber’e ait av tüfeğini alıp dışarıya çıkmıştı.

“Katle teşebbüs”, “Kanunsuz ateşli silah ve patlayıcı madde tasarrufu”, “Kavga ve rahatsızlık” suçlamasıyla tutuklanan Murat Şerifoğlu, dün yeniden Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Yargıç Cenkay İnan’ın huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına savcı Atilla Enver Etkin, tanık olarak Demirhan Polis Karakolu’nda görev yapan polis memuru Şükrü Ömürlü’yü dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Ömürlü,  zanlı Murat Şerifoğlu’nun 9 Temmuz’da “Katle teşebbüs”, “Kanunsuz ateşli silah ve patlayıcı madde tasarrufu”, “Kavga ve rahatsızlık” suçlamalarıyla tutuklandığını anımsattı.

banner134

Zanlının suçlamaları kabul ettiğini belirten Ömürlü, zanlı Şerifoğlu’nun “Kasti hasar”, “Ciddi darp”, “Kanunsuz patlayıcı madde tasarrufu”, “Av ruhsatsız avlanma” suçlarından sabıkları olduğunu gösteren resmi belgeyi mahkemeye emare olarak sundu.

Zanlının avukatı Buse Asena, belgenin sunulmasına itiraz etmedi. Ömürlü, KKTC vatandaşı zanlının mahkemenin uygun göreceği teminata bağlanmasını talep etti.

Savcı Atilla Enver Etkin, “Katle teşebbüs” suçunun Fasıl 154 Ceza Yasası’ndaki en ağır suçlardan olduğuna dikkat çekti.

Etkin, suçun ciddiyetinin yanı sıra zanlının sabıkalarının da göz önünde bulundurularak, tutuklu yargılanmasını talep etti.

Avukat Buse Asena, müvekkilinin teminatla serbest bırakılmasını talep etti. Yargıç Cenkay İnan, zanlının üç ayı aşmamak üzere Merkezi Cezaevi’nde hükümsüz tutuklu kalmasına emir verdi.

Mahkeme, İbrahim Demiralp ve Osman Berber’in, iki KKTC vatandaşının 30’ar bin TL’lik kefalet senedi imzalaması ve hafta iki kez en yakın polis karakoluna giderek ispat-ı vücut yapmaları şartıyla, davaları görülünceye kadar serbest kalmasına emir vermişti.

Güncelleme Tarihi: 13 Temmuz 2017, 08:13
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner104