banner6

Belgede sahteciliğe 5 ay hapis

banner37

Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı’na verdiği berberlik ustalık belgesi sahte çıkan Ahmet Uludağ, suçlu bulundu

Belgede sahteciliğe 5 ay hapis
banner99

Emine UYSAL ÇALUDA

Lefkoşa’da, Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı’na verdiği berberlik ustalık belgesi sahte çıkan Ahmet Uludağ, 5 ay hapis cezası aldı.

Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi’nde “Sahte Belge Düzenleme ve Tedavüle Sürme” ve “Sahte Davranışla Kayıt Temin Etmeye Teşebbüs” suçlamalarıyla itham edilen sanık Ahmet Uludağ, tüm suçlamaları kabul etti.

Sanık Ahmet Uludağ, 10 Ocak 2019 tarihinde, Lefkoşa’da, KKTC Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı Mesleki Teknik Öğretim Dairesi Müdürlüğü’ne giderek, kendi adına düzenlenmiş sahte berberlik ustalık belgesini görevli memura verip tedavüle sürerek denklik belgesi temin etmeye çalışmıştı.

Fadıl Aksun’un başkanlığında, Kıdemli Yargıç Şerife Katip ve Yargıç Murat Soytaç’tan oluşan Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi heyetinin baktığı davanın dünkü karar oturumunda, KKTC Başsavcılığı adına Savcı İbrahim Ruso hazır bulundu.
Kararı okuyan Başkan Fadıl Aksun, sanığın kendi ikrarı, sunulan olgu ve emareler ışığında, aleyhlerine getirilen davalardan suçlu bulup mahkum ettiklerini açıkladı.
Aksun, suçunun itham edildiği ciddi suçlardan olduğuna vurgu yaptı. Aksun, sanığın eniştesinin teşviki ile bu suçu işlemesi, gönüllü ifade vermesi, suçunu kabul edip, adaletin erken tecellisine katkı koyması, ustalık belgesi verilmeden suçun ortaya çıkmasını lehine değerlendirdiklerini kaydetti. 

Aksun, lehte ve aleyhte olan tüm hususları değerlendirdikten sonra sanığa oybirliği ile 5 ay hapis cezası verdiklerini açıkladı.


 

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner110

banner104