banner6

Belli, 3 bin TL ödedi

banner37

Alsancak’ta D.C’ye ait evden, cep telefonu ve tablet çalan zanlı Ediz Belli hakkında başlatılan soruşturma tamamlandı. Mahkeme Belli’yi teminata bağlayarak davaları görüşülünceye dek serbest kalmasına emir verdi.

Belli, 3 bin TL ödedi
banner151 banner143


Mustafa ÖZYAĞCI

Alsancak’ta D.C’ye ait evden, cep telefonu ve tablet çalan zanlı Ediz Belli hakkında başlatılan soruşturma tamamlandı.

Belli, dün yeniden Girne Kaza Mahkemesi huzuruna çıkarılarak teminata bağlandı. Mahkeme Ediz Belli’nin yurt dışına çıkışını yasaklayarak, 3 bin TL nakdi teminat yatırması ve 50 bin TL’lik de şahsi kefalet senedi imzalaması karşılığında davaları görüşülünceye kadar serbest kalmasına emir verdi.

Girne Kaza Mahkemesi’nde Yargıç Hazan Aksun’un huzurunda görüşülen davada, savcı Mustafa Atakara, tanık olarak Lapta Polis Karakolu’nda görev yapan polis memuru Mustafa Güneş’i dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Güneş, 9 Temmuz tarihinde zanlının Girne-Alsancak bölgesinde bulunan D.C’ye ait eve açık unutulan kapıdan girerek Samsung marka cep telefonu ile tablet çaldığını söyledi.

Olay günü yapılan soruşturmada herhangi bir iz veya kanıt bulunamadığını kaydeden Güneş, cep telefonu şirketleriyle yapılan yazışmalar sonucunda 15 Ağustos tarihinde çalıntı cep telefonunu N.D., isimli şahsın kullandığını belirlediklerini ifade etti.

225 TL’ye sattı

Güneş, N.D’nin ifadesine başvurulduğunu, telefonu 10 Temmuz tarihinde zanlıdan 225 TL’ye satın aldığını söylediğini aktardı.

Zanlının aynı gün tutuklanarak ifadesinin alındığını kaydeden polis, zanlının çaldığı tableti ise ismini hatırlamadığı bir telefoncuya sattığını itiraf ettiğini söyledi.

Polis memuru Mustafa Güneş, soruşturmanın tamamlandığını, zanlının suçunu kabul ettiğini ve tahkikatı etkileyebilecek bir durumun bulunmadığını belirterek, mahkemenin uygun göreceği bir teminata bağlanmasını talep etti.

Yargıç Hazan Aksun, zanlının yurt dışına çıkışını yasaklayarak, 3 bin TL nakdi teminat yatırması ve 50 bin TL’lik şahsi kefalet senedi imzalaması karşılığında, davaları görüşülünceye dek serbest kalmasına emir verdi.

 

 

Güncelleme Tarihi: 19 Ağustos 2017, 12:42
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104