“Ben sadece sigaramı atmaya gittim”

banner37

Yiğitler Burcu’ndan Güney Kıbrıs’a geçmeye çalıştığı sırada suçüstü yakalanan Zulfiqar Ahmad, çıkarıldığı mahkemede kendisini savundu

banner87
“Ben sadece sigaramı atmaya gittim”
banner90
banner99

Ahmet KARAGÖZLÜ

Lefkoşa’da, Yiğitler Burcu üzerinden Güney Kıbrıs’a geçmeye çalışan Pakistan uyruklu Zulfiqar Ahmad, görevli askerler tarafından suçüstü yakalandı.

“1. Derecede Askeri Yasak Bölgeyi İhlal” suçlamasıyla tutuklanan zanlı Zulfiqar Ahmad, dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarılarak, aleyhinde 3 günlük tutukluluk emri alındı.

Kıdemli Yargıç Çiğdem Güzeler’in huzurunda görüşülen dünkü davada İddia Makamı adına Savcı Behrat Mavioğlu, Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görev yapan polis memuru Kazım Sevinç’i tanık olarak dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Sevinç, zanlı Zulfiqar Ahmad’ın 11 Ağustos tarihinde, saat 19.20 sıralarında, Lefkoşa’nın Surlariçi bölgesindeki Yiğitler Burcu mevkiinden Güney Kıbrıs’a geçmek istediği esnada görevli askerler tarafından suçüstü yakalanarak polise teslim edildiğini belirtti.

Sevinç, soruşturmanın henüz yeni başladığını ve alınması gereken ifadelerin olduğunu söyleyerek, zanlının ilk etapta üç gün poliste tutuklu olarak kalmasını talep etti.

Mahkemede tercüman aracılığıyla söz alan zanlı Ahmad, “Ben Güney Kıbrıs’a geçmeye çalışmadım. Ben sadece orada oturup sigaramı içiyordum ve daha sonra sigaramı yere atmaya gittim. Bunun dışında hiçbir şey yapmadım. Eğer yere sigara atmak suçsa, bu suçu işlediğimi kabul ediyorum” dedi.

Kıdemli Yargıç Çiğdem Güzeler, soruşturmanın salimen yürütülebilmesi için zanlının 3 gün süreyle poliste tutuklu olarak kalmasına emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner75

banner108