banner6

“Benden ayrılırsan seni de, evini de yakarım!”

banner37

Gazimağusa’daki bir işyerinde, kendisinden ayrılmak isteyen sevgilisini şiddet kullanmakla tehdit eden M.A., ileride yargılanmak üzere 5 bin TL nakdi teminata bağlandı

“Benden ayrılırsan  seni de, evini de yakarım!”
banner151

Sedef BOŞNAK

Gazimağusa’daki bir işyerinde, kendisinden ayrılmak isteyen sevgilisini şiddet kullanmakla tehdit eden M.A. , mahkemeye çıkartıldı ve işlediği ciddi suçtan, ileride yargılanmak üzere, kimlik ve pasaportuna el konularak 5 bin TL nakdi teminata bağlandı.

Şikayet üzerine tutuklanan M.Z., dün teminat duruşmasına çıkarıldı.

İddia makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı İlhan Damdelen, meseleyle ilgili olguları aktarması için Gazimağusa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube Amirliği’nde görev yapan Pembe Kavaz’ı yeminli şahadete çağırdı.

Tanık polis Pembe Kavaz,  zanlının, “Şiddet kullanma tehdidi” suçundan methaldar olduğunu belirtti.

Pembe Kavaz, zanlının, 23 Aralık’ta, Gazimağusa’da bir meyhanede, kendisinden ayrılmak istediğini söyleyen sevgilisine hitaben, “Benden ayrılırsan seni, arabanın içerisinde yakarım. Evini de yakarım” demek suretiyle şiddet kullanma tehdidinde bulunduğunu söyledi.

Kavaz, 24 Aralık’ta, müşteki tarafından polise yapılan şikayet üzerine zanlıyı derdest emri gereği tespit edip tutukladığını belirtti.

Müştekinin, ifadesinde, zanlı aleyhine, özel hayatın gizliliğini ihlal ve ifşa ettiğine dair şikayette bulunduğundan da söz eden tanık polis, bu yönde yaptığı araştırmada herhangi bir tespitinin bulunmadığını mahkemeye aktardı.

Tanık polis, TC vatandaşı zanlı aleyhine, mahkemeden, uygun bir teminat talep etti.

Huzurundaki şahadeti ve beyanları değerlendiren mahkemenin Ceza Davaları Yargıç Mine Gündüz Serden, yargılanıncaya değin KKTC dışından çıkmaktan men ettiği zanlıyı 5 bin TL nakdi teminata bağladı.

Yargıç Mine Gündüz Serden ayrıca, zanlı lehine, KKTC vatandaşı iki kefilin 50’şer bin TL’lik kefalet senedi imza etmesini istedi.

Serden, zanlının, haftanın bir günü en yakın polis karakoluna giderek ispatı vücut etmesine emir verdi.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110