'Beni bırakırsanız yine birini bıçaklarım'

banner37

Girne’de 49 yaşındaki Elmerry Sanchez isimli kadını sırtından 7 kez bıçaklayarak öldürmeye teşebbüs eden 17 yaşındaki genç kız, birisini bıçakladığı için pişman olmadığını itiraf etti.

'Beni bırakırsanız yine birini bıçaklarım'
banner87

Ahmet VAMIK

Girne’de, ortada hiçbir neden yokken, 30 Ekim günü sabahın erken saatlerinde yoldan geçen 49 yaşındaki Elmerry Sanchez isimli kadını sırtından 7 kez bıçaklayarak öldürmeye teşebbüs eden 17 yaşındaki lise öğrencisi, genç kız T.K., tutuklanmasının ardından polise verdiği ifadesinde pişman olmadığını yineledi.

Polise verdiği ifadesinde birisini bıçakladığı için pişman olmadığını söyleyen zanlı T.K., akıl almaz şekilde, “Beni bırakırsanız yine birini bıçaklarım” diyerek polise uyarıda bulundu.

7 bıçak darbesi alan ve ağır yaralanan 49 yaşındaki Elmerry Sanchez’in Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi Yoğun Bakım Servisi’nde tedavisinin sürdüğü ve hayati tehlikesinin de halen devam ettiği öğrenildi.

Psikiyatrist mahkemede tanık olarak dinletilecek

Olay yerinde suçüstü şekilde yakalandıktan sonra birisini öldürmenin çocukluk hayali olduğunu söyleyen ve polise verdiği gönüllü ifadesinde de “Bu sabah karşıma ilk çıkan kişiyi öldürmeye karar verdim ve sonunda en büyük hayalimi gerçekleştirdim” diyerek herkesi büyük şaşkınlığa sürükleyen 17 yaşındaki T.K., dün yeniden Girne Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Dün yeniden annesi eşliğinde mahkemeye çıkarılan zanlı T.K. aleyhinde soruşturma maksatlı olarak 6 günlük ek tutukluluk emri alınırken, zanlının Barış Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nde uzman doktor kontrolünden geçirilmeye devam edilmesine karar verildi.

Yargıç Meltem Dündar, Barış Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nde görevli Uzman Psikiyatrist Ayşe Zeki’nin 8 Ekim Perşembe günü gerçekleştirilecek duruşmada mahkemede hazır olmasına emir verdi.

“Pişman değilim”

Girne Kaza Mahkemesi Ceza Davaları Yargıcı Meltem Dündar’ın huzurunda görüşülen dünkü ek tutukluluk duruşmasında Başsavcılık adına Savcı Emine Taşkın, Girne Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görevli polis çavuşu Metin Düzener’i tanık olarak dinletti.

Zanlı T.K.’nin 30 Ekim günü saat 08.05’te Girne’de 13 Şubat Sokak üzerinde meydana gelen “Adam Öldürmeye Teşebbüs”, “Ağır Yaralama” ve “Kanunsuz Bıçak Taşıma” suçlarından methaldar olduğunu belirten polis çavuşu Metin Düzener, zanlının herhangi bir sebep olmaksızın Filipin uyruklu 49 yaşındaki Elmerry Sanchez’i sırtından 7 kez bıçaklayarak öldürmeye teşebbüs ettiğini ifade etti.

Yolda yürüyen müştekiyi durdurarak sohbet etmeye başlayan zanlının, kadının arkasını dönerek yürümesinin ardından tasarrufunda kanunsuz olarak bulunan 23 cm uzunluğundaki bıçağı Elmerry Sanchez’in sırtına saplamaya başladığını aktaran Düzener, olayın ardından zanlının tasarrufundaki bıçakla birlikte olay yerinde suçüstü şekilde tespit edilerek yakalandığını dile getirdi.

Tutuklanmasının ardından, zanlı T.K’nin, Sosyal Hizmetler Dairesi uzmanı eşliğinde gönüllü ifadesinin alındığını belirten polis çavuşu Metin Düzener, zanlı T.K’nin ifadesinde, çocukluktan beri adam öldürme hayali olduğunu ve bu hayalini gerçekleştirmek için hareket ettiğini söylediğini açıkladı.

Düzener, zanlının ifadesinde, “Birisini bıçakladığım için pişman değilim. Beni bırakırsanız yine birini bıçaklarım” şeklinde itiraflarda bulunduğuna dikkat çekerek Barış Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nde uzman psikiyatrist kontrolünden geçirilen zanlıyla ilgili bir rapor hazırlanmadığını ve uzman hekimin kapsamlı bir rapor hazırlayabilmesi için zanlıyla görüşmeye devam etmesi gerektiğine yönelik beyanda bulunduğuna dikkat çekti.

6 gün daha tutuklu kalacak

Düzener, ağır yaralanan ve hayati tehlikesi devam eden Elmerry Sanchez’in Lefkoşa Doktor Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nde ameliyat edildiğini de açıkladı.

Metin Düzener, 17 yaşındaki zanlı T.K’nın geçmişte de bir kavga olayına karıştığını ve Sosyal Hizmetler Dairesi’nin gözetimi altında olduğunu beyan etti.

Düzener, zanlının ailesel durumu ve okuldaki durumuyla ilgili araştırma başlattıklarını da belirtti.

Meseleyle ilgili yürütülen soruşturmanın devam ettiğini, görgü tanıklarından ifade alındığını, bölgedeki kamera görüntülerinin tespit edilerek emare olarak alındığını kaydeden Metin Düzener, zanlının tutuklu kalmasını talep etti.

“Adam Öldürmeye Teşebbüs” ve “Ağır Yaralama” suçlarının çok ciddi suçlar olduğuna vurgu yapan Yargıç Meltem Dündar, soruşturmanın salimen yürütülebilmesine olanak sağlamak amacıyla, serbest kalması halinde soruşturmaya olumsuz etki etme ihtimali bulunan zanlı T.K.’nın 6 gün süreyle daha tutuklu kalmasına emir verdi. Yargıç Dündar, ayrınca zanlının, 6 gün boyunca düzenli olarak Barış Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nde ve Lefkoşa Doktor Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nde doktor kontrolünden geçirilmesine de emir verdi.

“Müvekkilim şizofren”

Mahkeme huzurundaki meselenin normal bir durum olmadığına dikkat çeken zanlı avukatı Münür Doratlı da, müvekkilinin “şizofren” olduğunu öne sürerek, T.K.’nın çift kişilikli olduğunu savundu.

Güncelleme Tarihi: 03 Kasım 2018, 09:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER