banner6

'Beni cezaevine yollamayın, beni orada öldürecekler'

banner37

Kısa bir süre önce denetimli serbestlikten yararlanan ancak yine “bonzai” türü uyuşturucu maddeyle yakalanan Erdoğan Karakaya mahkemede “beni cezaevine yollamayın, beni orada öldürecekler” dedi.

'Beni cezaevine yollamayın, beni orada öldürecekler'
banner99

Elmas TOKAY

Tasarruflarında 5 gram sentetik cannabinoid türü madde bulundurmaktan tutuklanan Erdoğan Karakaya ve Ömer Ali Karakaya kardeşler dün teminat için Girne Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı. Daha önce denetimlik serbestlikten yararlanarak serbest kalan Erdoğan Karakaya, mahkemede söz alarak, “beni cezaevine yollamayın, orada beni öldürecekler” şeklinde beyanda bulununca, Yargıç Mesut Mesutoğlu, bu konuyla ilgili olarak soruşturma başlatılmasını emretti. Mesutoğlu, uyuşturucunun ülkemizde önlenemez bir hal aldığına dikkat çekti.

Cezaevi kararı sonrası fenalaştı

Daha önce denetimlik serbestlikten yararlanarak hüküm giymeyen ancak kısa bir süre sonra yeniden sentetik cannabinoid türü uyuşturucu maddeyle yakalanan Erdoğan Karakaya yargılanıncaya kadar 1 ay cezaevine gönderildi. Bu karar sonrası, Erdoğan Karakaya, mahkeme avlusunda fenalık geçirirken, diğer zanlı olan kardeşi Ömer Ali Karakaya ise “kardeşimi orada öldürecekler” diyerek isyan etti. Erdoğan Karakaya’ya Girne Akçiçek Hastanesi’nden ambulansla gelen sağlık ekibi müdahale etti.

İki kardeş cezaevine gitti

Ceza Davaları Yargıcı Mesut Mesutoğlu, zanlı 2 Ömer Ali Karakaya’nın ise davaları görüşülünceye kadar teminatla serbest kalmasına emir verdi. Ancak Karakaya, teminat şartlarını yerine getiremeyince, kardeşi Erdoğan Karakaya ile birlikte cezaevine gönderildi.

2 isim hakkında soruşturma başlatılacak

Erdoğan Karakaya ve Ömer Ali Karakaya’nın cezaevinde kendilerini ölümle tehdit eden iki mahkumun ismini polise verdikleri ve polisin de cezaevi yönetimiyle birlikte bu mahkumlarla ilgili soruşturma yapacağı öğrenildi.

 

 

 

Güncelleme Tarihi: 23 Eylül 2017, 13:10
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104