banner6

Beni eşimle görüştürün!

banner37

Gazimağusa’da karı-koca kavgası için polisin gittiği evde, uyuşturucu madde ele geçirildi. Meseleyle ilgili aleyhine üç günlük tutukluluk emri temin edilen Özkan Deveci, gözyaşları içinde, yargıca talepte bulundu:

Beni eşimle görüştürün!
banner99

Sedef BOŞNAK

Gazimağusa’da aldığı ihbar doğrultusunda bir evde arama yapan narkotik polisi, hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan maddeyle ilgili 59 yaşındaki Özkan Deveci’yi tutuklayarak, mahkemeye çıkarttı ve aleyhine tahkikat amaçlı 3 gün tutukluluk emri temin etti.

Polis, evde yaptığı aramada, salondaki sehpa üzerinde, hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inandığı yaklaşık yarım gram ağırlığındaki madde ile içerisinde uyuşturucu madde olduğuna inandığı bir adet sarma sigaranın izmaritini bularak emare aldı.

Mahkemede söz verilmesi üzerine gözyaşları içerisinde konuşan Özkan Deveci, eşiyle konuşmasına fırsat tanınmasını istedi ve “Üç gün önce Türkiye’den geldim. Diş tedavisi için yine gidecektim. Olayın gerçeğini polislere anlattım” diyerek af diledi.

20 sterline 1 gram almış

Dünkü tutukluluk duruşmasında, İddia makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Serhan Bundak, meselenin tahkikat memurluğunu üstlenen PGM’ye bağlı Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görevli polis memuru Hasan Selvili’yi yeminli şahadete çağırdı.

Tanık polis Hasan Selvili, Adli Şube ekiplerinden aldıkları bir bilgi ışığında, 29 Ekim 2017’de, zanlının kalmakta olduğu dairede arama yaptıklarını anlattı.

Adli şube ekiplerinin konu ikametgâha aile tartışması için gittiğini sözlerine ekleyen tanık polis, yaptığı aramada, salondaki sehpa üzerinde peçeteye içerisinde hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan yaklaşık yarım gram ağırlığında madde ve içerisinde hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan

sarma sigaranın izmaritini bularak emare aldığını söyledi.

Hasan Selvili, zanlının gönüllü ifade vererek, konu maddeyi 20 sterlin karşılığında 1 gram olarak aldığını beyan ettiğine dikkat çektikten sonra, zanlının beyanlarını araştırmak ve yeni başladığı soruşturmasını tamamlayabilmek için mahkemeden süre talep etti.

Huzurundaki şahadeti değerlendiren nöbetçi yargıç Mine Gündüz, polise, tahkikatını neticelendirmesi için fırsat tanıdı ve zanlının 3 gün süreyle poliste tutuklu kalmasına izin ve emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 30 Ekim 2017, 09:27
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner110

banner104