“Beni işimden attırmakla tehdit etti”

banner37

Lapta’da bir restoranda çıkan tartışmada votka bardağını fırlattığı kadını karnından yaralayan Zulfiya Yılmaz çıkarıldığı mahkemede kendini savundu

“Beni işimden attırmakla tehdit etti”
banner90
banner99

Meyil AVCAN

   Lapta bölgesinde faaliyet gösteren bir restoranda, aralarında çıkan tartışma sonucu, 199 promil alkollü içki tesiri altında bulunduğu bir sırada, tasarrufunda bulunan votka bardağını Oksana Dorofeeva’nın karnına fırlatarak 3 santimlik kesi oluşmasına neden olan 39 yaşındaki zanlı Zulfiya Yılmaz tutuklanarak, dün sabah Girne’de mahkemeye çıkarıldı.

   Girne Kaza Mahkemesi’nde Yargıç Seran Bensen’in huzurunda görüşülen teminat duruşmasında, Lapta Polis Karakolu’nda görevli polis çavuşu Ali Uzun, tanık olarak dinlendi.

   Mahkemede yeminli şahadet veren Uzun, zanlının “Yaralama” ve “Sarhoşluk” suçlarından methaldar olduğunu belirterek, olayın detaylarını aktardı.

   Zanlının dün sabah saat 02.30 raddelerinde, Lapta’da faaliyet gösteren bir iş yeri içerisinde, aralarında çıkan tartışma sonucu, zanlı Yılmaz’ın 199 promil alkollü içki tesiri altında bulunduğu bir sırada, tasarrufunda bulunan votka bardağını Oksana Dorofeeva’nın karnına atmak sureti ile adı edilenin karnında 3 cm kesi oluşmasına neden olarak yaraladığını ifade eden Uzun, zanlının akabinde tutuklandığını söyledi.

   Uzun, müştekinin karnına 3 dikiş atıldığını, şikayetinin halen devam ettiğini ifade ederek, zanlı aleyhinde yürütülen tahkikatın tamamlandığını belirtti.

   Zanlının yazılı dava tebliğine kabul yanıtı verdiğini, KKTC vatandaşı olduğunu ve ülkede ikamet ettiğini aktaran polis, mahkemenin uygun göreceği bir teminata bağlanması talebinde bulundu.

   Mahkemede söz hakkı tanınan zanlı, müştekinin kendisine tahrik edici cümleler kullandığını söyleyerek, kendisini işinden attırmakla tehdit ettiğini dile getirdi.

   Yargıç Seran Bensen, huzurundaki şahadeti değerlendirerek, zanlının ülke haricine çıkmaktan men edilmesine, haftada bir gün en yakın polis karakoluna giderek ispat-ı vücutta bulunmasına, tüm seyahat belgelerini polise teslim etmesine, KKTC vatandaşı muteber bir kefilin 50 bin TL’lik kefalet senedi imza etmesine ve 3 bin TL nakdi teminat yatırması koşuluyla yargılanıncaya değin serbest kalmasına emir verdi.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner75